Mededelingen over het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland en het Fruitteeltmuseum F.H. de Klerk In de tentoonstellingszaal van het museum aan de Singelstraat is op dit moment tot en met 13 januari 2001 de expositie Handel en Nijverheid te zien. Deze tentoonstelling is samengesteld uit originele tekeningen uit de collectie Zelandia Illustrata van het Koninklijk Zeeuws Genootschap der Wetenschappen. De tekeningen zijn uit heel Zeeland, en tonen allemaal taferelen die met handel en nijverheid te maken heb ben. In sommige gevallen zijn de originelen voor het eerst zichtbaar in het openbaar. Tegelijkertijd wordt de nieuwe Genoot schapsagenda, met reproducties van dezelfde afbeeldingen, in het museum te koop aangeboden. De prijs hiervoor bedraagt 25,-. In het museumbestuur is het besluit geno men om voor de drie musea die onder de regeling vallen een marketingplan op te laten stellen. Met een dergelijk plan kan de koers voor de toekomst worden uitgezet, en kunnen concrete ontwikkelingen in de musea worden gestart. Over de hiervoor benodigde extra financiële middelen is over eenstemming bereikt binnen het bestuur. Het museum te Goes kampt op dit moment met problemen met het gebouw. Door diverse oorzaken is de stabiliteit van het monumentale pand sinds de restauratie van 1984-1986 in kwaliteit achteruitge gaan. Snelle ingrepen zijn nodig om aan verdere problemen het hoofd te bieden. Momenteel worden door een ingenieursbu reau plannen ontworpen om het gebouw weer de benodigde stabiliteit te geven. De uitvoering van deze plannen dwingt het museum tot een gedeeltelijke ontruiming en sluiting. Op dit moment is het draai boek nog niet bekend wanneer een en ander gaat gebeuren. Dit zal vermoedelijk in de loop van 2001 zijn beslag krijgen. U wordt op de hoogte gehouden. Het Fruitteeltmuseum te Kapelle is tot en met 17 maart 2001 de tentoonstelling Die ren in de boomgaard te zien. In boomgaar den, zeker in oude, krioelt het van het leven. Sommige dieren worden door de fruitteler aangemoedigd om in de boom gaard te leven (bijen, torenvalken, kool meesjes), andere worden met natuurvrien delijke of chemische middelen bestreden. In deze tentoonstelling is volop aandacht voor de wijze waarop de fruitteler met de dieren omgaat. Ook zijn er opgezette die ren te zien, er zijn kweekkastjes met vlin ders, en andere terraria met insecten. Bij de tentoonstelling is een veelheid aan edu catief materiaal beschikbaar. 34

De Spuije | 2000 | | pagina 36