HEEMKUNDIGE KRING DE BEVELANDEN VERSLAG van de Algemene Ledenvergadering van de Heemkundige Kring De Bevelanden, gehouden op vrijdag 24 maart 2000, in het gebouw Amicitia, Kloetinge. Gemeente-archief, Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes. Tel. 0113- 24.97.87 Fax 0113 - 24.97.89 Bankrelaties: Rabobank Goes reknr. 32.05.72.226, Postbank reknr. 34.11.889 Voorzitter J.A. Hoste Secretaris E.R. Planteydt Penningmeester mevrouw J.J. Geene-Heijboer Activiteitensecretaris mevrouw A.J. Louisse 1. Opening. De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom, in het bijzonder de spreker van de avond, de heer Peter Priester. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. Bericht van verhindering is ontvangen van de heren L.J, Abelmann, E.C.J. van Dissel, G. Lepoeter, P. van der Maas en L.J. Moerland. 3. Jaarrede van de voorzitter. Voor het eerst wordt dit jaar de algemene ledenvergadering in het voorjaar gehouden, zodat tijdig verantwoording over het afgelopen jaar kan worden afgelegd. Het is inmiddels 25 jaar geleden dat de Heemkundige Kring werd opgericht. Dit jubileum wordt o.a. gevierd door het houden van een reizende tentoonstelling onder de naam "De Verheerlijkte Bevelanden" voornamelijk met oude prenten uit de verzameling van de heer A.J. Blok uit Kloetinge. Alle gemeenten in ons gebied worden bezocht in de periode september 2000 t/m januari 2001. Voor de overeengekomen stapsgewijze verhoging van de contributie tot het niveau van 30,- wordt dit jaar even een pas op de plaats gemaakt. De contributie voor 2000 bedraagt 25,- met een speciaal combinatie-tarief voor leden die tevens lid zijn van de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland. De heer Hoste schenkt extra aandacht aan de enorme inspanning die nodig is om de De Spuije telkenmale van goede kopij te voorzien. Er is grote waardering voor het werk van de redactie-commissie. Na vele jaren hiervan deel te hebben uitgemaakt, nam mevrouw Dominicus afscheid. Een speciaal woord van dank is op zijn plaats. Zoals gebruikelijk kunnen in de pauze tegen sterk gereduceerde prijs oude publicaties van de Kring worden gekocht. Over de groeiende deelname aan de georganiseerde activiteiten bestaat tevredenheid. Ook het ledental nam in 1999 weer toe. Traditiegetrouw werden door de Kring in samenwerking met de Heemkundige Kring Walcheren op 30 oktober jl. kransen gelegd bij de herdenking van de gevallenen op de Sloedam in 1940 en 1944. De werkgroep Kleine Monumenten maakt weer goede vorderingen. Het bestuur zal per dorp uitgaven laten verschijnen, waarvoor momenteel door de heer De Regt voorbereidingen worden getroffen. Ook de werkgroep Veldnamen verwacht - mits daarvoor de benodigde fondsen kunnen worden geworven - in 2000 nog enkele uitgaven te kunnen realiseren. Tot slot spreekt de voorzitter een dankwoord uit aan allen, die de Kring een warm hart toedragen en in welke vorm dan ook de doelstellingen van de Kring ondersteunen. 1

De Spuije | 2001 | | pagina 33