4. Verslagen. Algemene Ledenvergadering 19 november 1999: het verslag wordt ongewijzigd goedgekeurd. Jaarverslag 1999: het verslag wordt ongewijzigd goedgekeurd. Verslag kascommissie: de heer B. Oele geeft namens de kascommissie aan dat alle stukken zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Er werden geen ongerechtigheden aangetroffen. Jaarrekening 1999: de vergadering verleent décharge aan de penningmeester. 5. Begroting 2001. Na een korte toelichting door de voorzitter wordt de begroting 2001 goedgekeurd. 6. Bestuursverkiezing. Volgens het rooster van aftreden zijn er geen mutaties. 7. Benoeming leden kascommissie. De heer Van Dissel is aftredend. Voorzitter zal hem bedanken voor zijn bijdrage in de afgelopen jaren. De heren B. Oele en C.A. Potter blijven lid. De heer J.C. Lindenbergh wordt als reserve benoemd. 8. Presentatie plannen voor lustrumviering 2000. De heer Beenhakker geeft een toelichting op de reizende tentoonstelling "De Verheerlijkte Bevenlanden". Op basis van de "collectie Blok" wordt het een manifestatie voor het grote publiek, laagdrempelig, met vele topografische prenten, zoveel mogelijk van alle dorpen. Als tentoonstellingsgids komt er een speciale uitgave van de De Spuije met veel plaatwerk. Veel medewerking wordt verkregen van de gemeenten, het gemeente-archief Goes en de museumdirecteur. 9. Presentatie concept activiteitenprogramma 2001. In de periode 1998 - 1999 groeide het gemiddelde aantal deelnemers per activiteit van 32 naar 55. Dit stimuleert het bestuur op de ingeslagen weg voort te gaan. De activiteiten voor 2000 zijn reeds in de De Spuije gepubliceerd. Voor 2001 wordt gedacht aan: bezoek bedrijf Van der Have te Kapelle bezoek trekkersmuseum te Nisse bezoek oorlogsmuseum te Sinoutskerke rondgang (met vervoer) langs kleine gehuchten filmavond (wegens grote belangstelling verplaatst naar het museum) lezing: archeologie op de Bevelanden Zeeuwse verhalen-avond fietstocht Oost-Beveland dorpswandeling met Jan de Ruiter Voor meerdere suggesties houdt het bestuur zich aanbevolen. 10. Rondvraag en sluiting. De heer Beenhakker meldt dat voor het veldnamen-onderzoek in Kapelle, Biezelinge en Eversdijk reeds 20 jaar geleden acties zijn gepleegd. Het archief-onderzoek is bekend en beschikbaar, de gegevens van het veldwerk zijn helaas echter spoorloos. Hij verzoekt een ieder die hierover iets weet zich te melden. Met dank voor ieders inbreng sluit de voorzitter de vergadering. Na de pauze houdt de heer Dr. Peter Priester een lezing met diapresentatie over de geschiedenis van de Zeeuwse landbouw in de periode 1600 - 1910. C:\heemkunde\2000-03-24 jaar

De Spuije | 2001 | | pagina 34