Lustrumviering Het 25-jarig jubileum van de Kring werd gevierd met de reizende tentoonstelling "De Verheerlijkte Bevelanden" met oude prenten, voornamelijk uit de collectie Blok, in alle 5 Bevelandse gemeenten. De lustrumcommissie bestond uit mw. M.C.M. Ton - van Sabben en de heren AJ. Beenhakker, J.W.P. Cornelissen en F.H. de Klerk. De tentoonstelling was een groot succes. Activiteiten 2000: 24 maart 26 april 27 mei 24 juni 26 augustus 23 september 22 november Jaarvergadering met lezing van dr. P. Priester over de geschiedenis van de Zeeuwse landbouw (periode 1600 - 1910). Film/video avond met oude films van Zeeland. Natuurwandeling met Chiel Jacobusse naar de 's-Gravenpolderse Weel. Ondanks het slechte weer goede deelname. Natuurfietstocht "Rondje Goes". Bijna droog, interessante tocht, veel deelnemers. Buiten-Bevelandse reis naar Arnemuiden. Zeer geslaagd, mede dankzij enthousiasme van onze gastheren. Herfstwandeling in Ovezande met Jan de Ruiter, als altijd druk bezocht. Lezing Ir. W.A. van Meegen, oud-inspecteur landinrichtingsdienst, over nalatenschap ruil- en herverkaveling in Zeeland. Veel plaatmateriaal, diepe discussies. Overige bestuursactiviteiten Deelname in de werkgroep Waardevol Cultuur Landschap van de Culturele Raad Borsele. Activiteiten met de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. Kranslegging bij de herdenking van de gevallenen op de Sloedam. Deelname aan de programma-raad van Omroep Goes. Samenbrengen van vraag en aanbod voor lezingen bij verenigingen. Samenwerking met de Heemkundige Kring Walcheren. Signaalfunctie Heemschut. Betrokkenheid bij de jaarlijkse cultuur-historische uitwisseling in Aardenburg. Overleg met de consulent regionale geschiedbeoefening. Voorlichting Rotary Goes/Reimerswaal. Publicaties "De Spuije" verscheen driemaal in de geheel vernieuwde opzet. Het dubbeldikke zomernummer was geheel gewijd aan onze jubileumtentoonstelling. De Toponymie van Baarland van de hand van de heer J. Boonman werd, in samenwerking met het Gemeentearchief, door ons uitgegeven. Ske, januari 2001.

De Spuije | 2001 | | pagina 38