Inhoud Woord vooraf Woord vooraf 1 Jan Adam Geill, heel- en vroedmeester op Zuid-Beveland (deel IV/slot) G.J. Lepoeter 2 De Zuid-Bevelandse ingelegde kist Ireen Schmid 14 Het Gemeentebestuur van 's-Heerenhoek tijdens de oorlog P.S.G. Raas (t) 21 Jaarvergadering 2001 26 Zoekplaatje 26 Prijsvraag jubileumnummer 49/50 27 Mededeling museum F.H. de Klerk27 Lustrumviering28 Arme Calissen of Calaisiens? Een onopgeloste vraag (deel II) Paul Harthoorn29 Nu het jubileumjaar is afgesloten gaan we met frisse moed verder. Gelukkig is er op het heemkundig erf veel te doen. En we verheugen ons in een toenemende belangstelling. Einde verhaal. Dat geldt voor de levensgeschiedenis van de heel- en vroedmeester Jan Adam Geill, met wie we in de vierde aflevering op zijn laatste rustplaats belanden: het kerkhof van Nisse. Voor de liefhebbers van antiek meubilair - en die zullen er vele zijn - een informatief arti kel over de Zuid-Bevelandse ingelegde kist. Vooral de ouderen onder de lezers zullen genieten van het gedegen en goed uitgewerkte artikel over 's-Heerenhoek tijdens de tweede wereldoorlog. Veel herinnering en herkenning voor degenen die in de omgeving bekend zijn. Nog méér 's-Heerenhoek, maar dan in de vorm van het vervolg op het eerste deel over Calishoeck in het vorige nummer. Neemt u vooral ook kennis van de aangekondigde activiteiten (zie bijlage). En niet te verge ten het zoekplaatje, een juweel van een foto. Een mooi en bloeiend voorjaar en veel leesplezier toegewenst. De redactie 1

De Spuije | 2001 | | pagina 3