Afb. 2. Burgemeester Timansweg in 's-Heerenhoek 1930. De auto met kenteken K 6011 is van P. van Sluijs uit Middelburg. Albregt Menheere Albregt Menheere is evenals Jan Martens gedurende de hele oorlog als wethouder in functie gebleven. In het laatste oorlogsjaar was hij bovendien maandenlang loco-bur gemeester. Op 28 november 1944 werd burgemeester Mes van Heinkenszand als waarnemend burgemeester van 's-Heerenhoek benoemd. Op diens verzoek heeft begin 1945 een commissie het beleid van Menheere tijdens de oorlog onderzocht. Deze commissie, bestaande uit pastoor A. Kramer, J.A. Duijvestijn, hoofd van de lagere landbouw school, en Martien Paree, voormalig plaat selijk commandant van de O.D., kwam tot de conclusie dat Menheere het ambt op een dusdanige wijze heeft vervuld, dat er geen aanleiding is om juist hier bijzondere maat regelen te nemen. Maar men vond ook dat vóór het waarnemen van het Burgemees tersambt de heer Menheere als persoon te vriendschappelijk is geweest met de Duit- schers. De commissie kwam echter tot de slotsom dat de Heer Menheere niet geacht kan worden het vertrouwen van de ingezete nen te hebben verloren. Nochtans raadde de commissie hem aan zelf ontslag als wet houder te vragen. Op 5 april 1945 volgde Menheere deze raad op. Het ontslag ging in op 1 mei 1945. Van sancties tegen Men heere is geen sprake geweest. Andere maatschappelijke functies, zoals bijvoor beeld voorzitter van het Burgerlijk Armbe stuur, bleef hij vervullen. Nieuwe raad in 1946 In 1946 werd een nieuwe gemeenteraad gekozen. Op 14 augustus 1946 werd de laatste vergadering van de tijdelijke raad gehouden. Daarin vond het onderzoek van de geloofsbrieven der nieuw benoemde raadsleden plaats. Toegelaten als lid van de raad werden: Piet Raas, Lau Traas, Eduard Spelier, Albrecht Remijn Pzn., Pie- ter de Jonge Bzn., Adriaan Janse en Kees Boonman. Op 24 augustus 1946 vond beë diging van de nieuwe raadsleden plaats. 24

De Spuije | 2001 | | pagina 58