Lustrumviering houden konden voeren en met naald en draad de voorkomende karweitjes aankon den. Verder was het belangrijk om textiel te kunnen merken met initialen. Op de bleekvelden wist je dan welk textiel bij welke familie hoorde. Daarnaast was het een tijdspassering die heel genoeglijk om te doen was. In het onderwijs was het leren borduren van dergelijke lappen vaste kost. Tot in de zestiger jaren van de vorige eeuw waren meisjes hiermee doende. In de ten toonstelling is de rondreizende tentoonstel ling 'Door mijn gedaan' opgenomen. Deze geeft een algemeen beeld van de merklap- pengeschiedenis. Daarnaast heeft het museum bij een groot aantal eigenaren van merklappen bijzon dere exemplaren in bruikleen gekregen. Deze completeren de tentoonstelling zeer overdadig. Bovendien is er wegens de ten toonstelling een patroon samengesteld van een van de fraaiste tentoongestelde merk lappen. Dit patroon is in het museum te koop. Regelmatig zijn er in het museum demonstraties te zien. Vooraf telefoneren naar het museum levert u hierover alle informatie (tel. 0113-228883). Verbouwing museum Zoals het er nu naar uitziet zal het museum dit najaar gedurende enkele maanden sluiten. Aan het gebouw moeten ingrijpende bouwkundige maatregelen worden verricht. Dit betekent dat het gebouw grotendeels ontruimd moet wor den. Naar verwachting zal in de loop van 2002 het museum weer kunnen heropenen met een geheel vernieuwde presentatie. Het 25-jarig jubileum van onze kring werd gevierd met een reizende tentoonstelling 'De Verheerlijkte Bevelanden' van oude prenten hoofdzakelijk uit de collectie Blok. Alle 5 Bevelandse gemeenten, t.w. Goes, Kruiningen, Wissenkerke, Kapelle en Heinkenszand werden bezocht. De lus trum-commissie met Marleen Ton, Ad Beenhakker, John Cornelissen en Frank de Klerk deed voortreffelijk werk, waarvoor veel dank. De tentoonstelling was een groot succes. 28

De Spuije | 2001 | | pagina 62