Inhoud Woord vooraf 7367 "F Woord vooraf De Goese Tekenschool Johan Boogaard Vliedbergen in de Ambachtsheerlijkheid van Kloetinge (deel II) Dicky de Koning-Kastelijn De brandweer stokken van de voormalige Gemeente Borssele Peter Fraanje Diefstal, belastingontduiking en een ruzie over een preek W.P. den Toom Een vergeten weggetje Johan Boogaard Welen op Zuid-Beveland Ad Beenhakker Een vogelteldag in januari Petra Sloof Activiteiten 2001/Hanny Louisse Mededeling museum Frank de Klerk De molenaar van Ovezande Jan de Ruiter Reacties van lezers Boekinddruk - Toponymie van Baarland Ad Beenhakker 1 2 7 15 16 17 19 26 28 29 29 30 32 Toen de heer Hoste me begin van dit jaar vroeg of ik het voorzitterschap van de Heemkun dige Kring wilde overnemen, had ik niet zoveel bedenktijd nodig om tot een positief ant woord te komen. Interesse in het onderwerp, interesse in besturen, maar vooral het argu ment dat er sprake was van een bloeiende vereniging legde de basis voor mijn besluit. Op 30 maart mocht ik de start maken op de jaarvergadering met een volle zaal. Menige vereniging is jaloers op een dergelijk aantal bezoekers. Het was een aangename ervaring en bovendien een boeiende spreker. Twee bestuursvergaderingen verder is dat beeld alleen maar steviger geworden. Soms zijn delen van die vergaderingen kleine colleges waar ik in ieder geval veel hoor en leer over de vaak kleine dingen van de geschiedenis van de Bevelanden. En ook de lezing in het Archief met de archeologie van de Bevelanden als onderwerp past in die rij. En nu dan de première in de Spuije. In een voorwoord in een eerder nummer las ik dat de redactie moet blijven bewerkstelligen dat de leden van de Heemkundige Kring en de Vrien den van het Museum ook naar volgende nummers met belangstelling zullen uitkijken. Ik ben van mening dat met deze zomeruitgave 2001 dat doel in ieder geval (weer) is bereikt. Ik wens u allen veel leesplezier. En als u nog op vakantie gaat: wellicht kan deze Spuije mee. drs. P. Favier 1

De Spuije | 2001 | | pagina 3