Afb. 3. De grafsteen van Jan van Duine, tegen de zuidmuur van de kerk van Kapelle. (foto M. de Goffau). Afb. 2. Jan van Duine, burgemeester van Kapelle van 1829 tot 1872. Op de foto draagt hij de versierselen, behorende bij het ridderschap in de Orde van de Eikenkroon. GA Goes). gezichtsvermogen was zo slecht dat hij nog nauwelijks in staat was om zijn handteke ning te plaatsen. Jan van Duine overleed op 17 november 1872. Sollicitanten voor de burgemeesters post Door het overlijden van Jan van Duine was de burgemeesterspost in de gemeente Kapelle vacant geworden. Zoals te doen gebruikelijk moest de Commissaris des Konings, mr. R.W. baron van Lynden, aan de Minister van Binnenlandse Zaken een aanbeveling ter benoeming van een nieuwe burgemeester doen toekomen. Om dit op een verantwoorde en gedegen wijze te kun nen doen riep de commissaris de hulp in van het in Zuid-Beveland wonende lid van Gedeputeerde Staten, mr. J.C.R. van der Bilt te Heinkenszand. In zijn aan mr. Van der Bilt gerichte brief van 30 november 1872 gaf de commissaris een overzicht van de stand van zaken. De volgende sollicitanten hadden zich aange meld: W.L. Kakebeeke te Goes, W.G.J. Ver- weij te Lisse en A.J. Ninaber te Ommen. Verder een tweetal inwoners van Kapelle, de secretaris/ontvanger P. J. van der Man- dere en de landbouwer A. Nijssen. Willem Lodewijk Kakebeeke, geboren te Goes op 22 maart 1846, zal zichzelf zeker een serieuze kandidaat gevonden hebben. Hij was een telg uit een in Zuid-Beveland gewortelde patriciërsfamilie; zijn vader, Jacobus Pieter Kakebeeke, was grondeige naar en lid van Provinciale Staten van Zee land. Hij werd aanbevolen door de secreta ris Hartman van Goes, onder wiens leiding hij ervaring in gemeenteadministratie had opgedaan. Verder had Kakebeeke een aan- 14

De Spuije | 2001 | | pagina 16