A.L.J.Goethals: Agentschap der Nederlandsche Bank te Middelburg in "De Bouwwereld" 1911 nr 10 pg 74,75. Provincie Zeeland Monumenten Inventarisatie Project Zee land 1989 ZB. Prijsvragen: Sociëteitsgebouw te Middelburg in "De Opwerker" 1902 nr 3 pg 22. A.van Santen: 150 jaar "De Wandeling" Het Noordbolwerk in "De Wete" 2000 nr 1 pg 3-11. B.I.Sens: Achitectuur en Stedenbouw 1850-1950. B.I.Sens Jonge Bouwkunst geselecteerd Rijskmonument in Zeeland 1850 -1945. Informatie werd verkregen van: M.P. de Bruin/Mevr. EA. van de Putte-Goethals, prof. dr. CA. van Swigchem, bewo ners van de besproken huizen en het Nederlands Architec tenbureau te Rotterdam Als vriendendienst voor: Stichting Zeeuwse Schaapskudde/Informatiecentrum de Schaapskooi Nieuwkamerseweg 3 451 ME Heinkenszand tel.: 0113-655268 publiceren wij hieronder enige punten uit het activiteitenprogramma 2002: Natuurpad Wandelen op eigen gelegenheid en toch de dijken ontdekken. Een wandeling met routebeschrijving en een aantal aktiviteiten, die u attent maken op de bijzonderheden van het dijkenlandschap en de flora en fauna van dit gebied. Afstand ca. 5 km. Voor volwasse nen en kinderen. U kunt altijd starten als het Informatiecentrum is geopend; hier kunt u de tas met de routebeschrijving en de overige materialen ophalen. Kosten: 2,50 per tas. Speciale aktiviteiten 13 en 14 april Museumweekend. In het kader van het Nationaal Museumweekend zijn er puzzeltochten voor het gehele gezin rond de Schaapskooi op beide dagen: start tussen 11.00 uur en 15.00 uur. Op zondag 14 april is er een begeleide excursie met een gids door het heggengebied. Start om 14.00 uur bij de Schaapskooi. Tijdens het weekend is er een gratis kopje koffie of thee op vertoon van de museumjaarkaart. za. 11 mei Zwarte Bessendag en Streekproductenmarkt. Traditioneel staat de zater dag na Hemelvaart in het teken van de Zwarte Bes, een product waarvoor Borsele beroemd is. Elk jaar voert een fietstocht door een andere deel van de gemeente, langs bessenvelden, boeren die de zwarte bes verbouwen en tal van bezienswaardigheden. De tocht is ca. 30 km. De deelnemers ontvangen bij aankomst aan de finish een zwarte bessen presentje. Op het terrein van de Schaapskooi zal op velerlei wijze aandacht aan zwarte bessen en tal van andere streekproducten worden besteed. Za. 15 juni Schaapscheerdersfeest in Nisse; opening 10.00 uur tot ca. 17.00 uur Het scheren van de schapen van de kudde tijdens een markt met folkloristische activiteiten. 22 tot 29 juni Dijkendagen.Tal van activiteiten in de gehele provincie en ook rondom de Schaapskooi met betrekking tot de Zeeuwse dijken- zie ook de excursie-lijst. Zat. 3 augustus vanaf 10.30 uur: Dag van de Imkerij. Voor de bloemdijken zijn bijen belangrijk, zo ook het houden van bijen. Deze dag staan bijen, honingoogsten, honing en andere bijenproducten centraal. De Vereniging tot bevordering van de bijenteelt in Neder land, afd. Noord- en Zuid-Beveland laat alles over deze hobby zien. 20

De Spuije | 2002 | | pagina 22