Reacties van lezers Wij hebben onderstaande reactie ontvan gen van de N. de Kater te Kortgene op het artikel "Welk Kats? Welk Wisse(n)kerke' zoals geschreven door Ad Beenhakker in wintereditie nr. 54 van de Spuije. Het is prettig dat onze lezers reageren zodat we met elkaar weer meer te weten komen over de Bevelanden. De Wisse(n)kerke torens 'Met veel belangstelling heb ik het artikel van de heer Beenhakker over oude pren ten, die vaak misleidend zijn, gelezen. Het is verhelderend hoe de heer Beenhakker een en ander heeft achterhaald. Maar ten aanzien van de toren van de oude dorpen Wisse(n)kerke heb ik toch mijn bedenkin gen. Weliswaar zijn de tekening en de foto, die ruim een eeuw later werd gemaakt, sterk gelijkend, maar ook weer niet exact het zelfde. Verder is gebleken dat in de tijd waarin Aart Schouman zijn tekening maakte, in 1753, er een door de ingenieurs Hattinga vervaardigde landkaart het licht zag. Daarop is de kerktoren van het oude Wis- senkerke op Noord-Beveland als ruïne aan gegeven, terwijl op Zuid-Beveland het dorp Wissekerke staat getekend met een kerk omringd door meerdere gebouwen. Daar van is op de tekening van A. Schouman Afb. 1. De ruïne van de kerktoren van Wissekerke (Zuid-Beveland). Tekening door Aart Schouman. (Uit: L.J. Abelmann: Prenten vertellen over Zuid- en Noord-Beveland). Afb. 2. Middelpunt van het oude Wissenkerke bij de Torenhoeve. (Uit: Tussen Afsluitdammen en Deltadijken I Noord-Beveland, M.P. de Bruin-M.H. Wilderom). 29

De Spuije | 2002 | | pagina 31