Heemkundige actualiteit Lezersaanbieding I KORTINGSBON Wemeldinge is een dorp dat vooral bekend staat om zijn fraaie verschijning. Naast de monumentale kerk, de Dorpsstraat en de twee prachtige molens, zijn er in Wemel dinge echter ook tal van kleine monumen ten te vinden. Deze zijn in beeld gebracht in het boekje 'Kleine monumenten in Wemeldinge', een uitgave van de Werkgroep Kleine Monumenten van de Heem kundige Kring de Bevelan- den. Voortrekker en verant woordelijk voor het boekje is M. de Regt. Voor de foto's kreeg hij medewerking van T.J. Rijn, W. Dieleman en D.J. Tjoonk. A. Beenhakker assisteerde met inleiding en tekst. Het is een mooie uitgave geworden waar fraaie gevel stenen, sierlijke hekwerken, monumentale gedenktekens, makelaars en vele sierlijke ornamenten nu gebundeld zijn in een boekje. Op 20 december 2001 werd het eerste exemplaar, onder belangstelling van vele eigenaren van de op de foto's afgebeelde monumenten, overhandigd aan wethouder drs. L.A. Nieuwenhuijse van de Gemeente Kapelle. Het boekje is uitgegeven met steun van de Maurits van Kattendijke Stichting, de gemeente Kapelle en met medewerking van het gemeentearchief Goes. Prijs 4.50 - en te verkrij gen bij de boekhandel, gemeentearchief Goes en VW Wemeldinge. Afb.l. M. de Regt met 'zijn' boekje. (Foto: Marleen Ton). Anderhalfjaar geleden gaf uitgeverij Den Boer de Ruiter het boek van Jan Zwemer, Zee land 1945-1950 uit. Een prachtig standaardwerk dat naadloos aansluit op de boeken van L.W. de Bree en G. van der Ham over Zeeland in oorlogstijd. Voor leden van Heemkundige Kringen en Oudheidkundige Verenigingen in Zeeland geeft bovengenoemde uitgeverij een lezersaanbieding. Dit houdt in dat bij inlevering van onder staande bon in alle boekhandels in Zeeland het prachtige boek i.p.v. voor de prijs van 40,80 te verkrijgen is voor 20,50. Over enkele jaren zal een vervolgdeel, Zeeland 1950- 1965 verschijnen. Deze kans mag u niet missen. I Lezersaanbieding van De Heemkundige Kring de Bevelanden voor het boek Zeeland 1945-1950 van Jan Zwemer Naam: Woonplaats: Tegen inlevering van deze bon betaalt u voor het boek Zeeland 1945-1950 bij alle boek- winkels in Zeeland 20,50 i.p.v. 40.80. Geldig tot 1.6.2002 31

De Spuije | 2002 | | pagina 33