Mededelingen van het Museum voor Zuid- en Noord- Beveland Opsporing verzocht Frank de Klerk Zoals eerder vermeld heeft het gemeente bestuur van Reimerswaal besloten uit de gemeenschappelijke regeling van het museum te treden. De overige 4 gemeenten en Reimerswaal zijn het eens geworden over de afkoopsom. Het museum te Yer- seke gaat derhalve verder als gemeentemu seum, en zal alleen door Reimerswaal beheerd gaan worden. Het Fruitteeltmuseum te Kapelle maakt zich op voor een jaar dat bol staat van de activiteiten. In februari is de tentoonstel ling 99 jaar Zeeland's Proeftuin, Het Proef station voor de Fruitteelt te Wilhelmina- dorp, 1901-2000 geopend. Hierin wordt een beeld geschetst van dit wetenschappelijk instituut, dat decennia lang onderzoeksre sultaten van fruitteeltonderzoek en voor lichting aan de fruittelers ter beschikking heeft gesteld. De tentoonstelling loopt tot en met 11 mei 2002. Hij is samengesteld door enkele oud-medewerkers van het Proefstation. Zij hebben geput uit de rijke fotoverzameling van het Proefstation, die voor een belangrijk deel eigendom van het Fruitteeltmuseum is geworden. Daarnaast zijn een aantal onderzoeksinstrumenten te zien. Veel van deze instrumenten zijn in Wilhelminadorp ontwikkeld. In de bestuursvergadering van 14 januari 2002 namen de vertegenwoordigers van de vier overgebleven gemeenten belangrijke besluiten over het toekomstige museum. Het in het rapport van Kolpron geschetste toekomstbeeld van het museum blijft in beeld als na te streven niveau. Dit bete kent verdergaande professionalisering. Binnen het museum wordt ruimte gemaakt voor een ANWB/WV-vestiging, die vanuit het stationsgebied naar de stad komt. De zwaardere financiële belasting van Borsele en Noord-Beveland, gevolg van het uittre den van Reimerswaal, wordt met een andere verdeelsleutel ondervangen. Er wordt een eerste aanzet gegeven voor de eenmalige kosten van de herinrichting. Het opbouwen van een nieuwe personeelsorga nisatie heeft indirect gevolgen voor de hui dige medewerkers. De heer F.H. de Klerk, in deeltijd directeur, zal als medewerker voorlopig bij het museum betrokken blij ven, doch niet voor de directeursfunctie. Hiervoor zal iemand van buiten worden geworven. Enkele kleine projecten lopen nog in het museum, dat in ieder geval nog tot de zomervakantie open zal blijven. Met het ROC is een projectje over portretten in voorbereiding. Verder wordt bezien om delen van de collectie voor de duur van de verbouwing elders onder te brengen. Eind 2001 heeft het museum een belangrijke aanwinst binnengekregen, namelijk hon derden schilderijen, tekeningen en etsen van Marinus Schipper. Deze Goese kunste naar bepaalde bij legaat dat de ene helft van zijn collectie voor het museum in Goes zou zijn, en de andere helft voor museum het Markiezenhof te Bergen op Zoom. De leiding van dit museum besloot deze collec tie aan Goes over te doen, omdat het werk van Schipper puur Zeeuws is en beter in Zeeland op zijn plaats is. Uit de (Goese) collectie Schipper treft u een tekening aan op de binnenzijde van de kaft. Op de briefkaart 'Leve de landbouw', geschonken door de heer T. Felius uit Kapelle aan het Gemeentearchief, kwam geen reactie. Kijkt u nog eens naar de Spuije nr. 54 blad zijde 31. Graag uw bericht aan hetGemeentearchief in Goes, Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes, tel. nr. 0113-249787 33

De Spuije | 2002 | | pagina 35