Werkgroep Veldnamen Deze werkgroep bestond per 31 december 2001 uit de heren A.J. Beenhakker, A.J. Blok, C. Huisson, P. Huisson, T.J. Rijn en A. Baart. 's-Heer Arendskerke is bijna persklaar. In onderzoek zijn Kapelle, Biezelinge, Schore, Eversdijk, Vlake, Kattendijke, Kloetinge en Wemeldinge. De heer J. Markusse, die het veldonderzoek in Schore, Vlake en Eversdijk heeft uitgevoerd, is op 17 juli 2001 overleden. Activiteiten 2001: 30 maart 25 april 29 mei 23 juni 18 augustus 29 september 17 oktober 14 november Jaarvergadering met lezing van prof. dr. P.H.D. Leupen over "Ambacht in context". Excursie Advanta Kapelle, grote deelname, professioneel. Lezing door provinciaal archeoloog dr. R.M. van Dierendonck over het archeologisch erfgoed op de Bevelanden. Druk bezocht, recente informatie over archeologische monumentenkaart. Natuurfietstocht o.l.v. ir. A.J. Beenhakker door oostelijk Zuid-Beveland. Interessante tocht, goede deelname. Buiten-Bevelandse reis naar Aardenburg. Geslaagd en goed bezocht, leidt tot wederbezoek. Herfstwandeling en diapresentatie in 's-Heerenhoek onder leiding van de heer J. de Ruiter, als altijd grote deelname. Zeeuwse verhalen door Toon Martens en Jopie Minnaard in de Schaapskooi. Heel boeiend, beperkt bezocht. Lezing over De Koperen Tuin door mw. M. Heddema. Heel boeiend, beperkt bezocht. Overige bestuursactiviteiten Activiteiten met de Vereniging Vrienden van het Museum voor Zuid- en Noord- Beveland. Deelname aan de programma-raad van Omroep Goes. Samenbrengen van vraag en aanbod voor lezingen bij verenigingen. Samenwerking met de Heemkundige Kring Walcheren. Signaalfunctie Heemschut. Betrokkenheid bij de jaarlijkse cultuur-historische uitwisseling in Aardenburg. Overleg met de consulent regionale geschiedbeoefening. Deelname vrijwilligersdag 19 september 2001. Deelname boekenmarkt 22 september 2001. Actie herbouw oude brug Hubelamswegeling. Publicaties "De Spuije" verscheen driemaal met een grote diversificatie aan onderwerpen. Ook het boekje "Kleine Monumenten in Wemeldinge" zag het licht met steun van de gemeente Kapelle en de Maurits van Kattendijke Stichting. Ske, februari 2002.

De Spuije | 2002 | | pagina 57