HEEMKUNDIGE KRING DE BEVELANDEN VERSLAG van de Algemene Ledenvergadering van de Heemkundige Kring De Bevelanden, gehouden op vrijdag 30 maart 2001, in het gebouw Amicitia, Kloetinge. Gemeente-archief, Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes. Tel. 0113-24.97.87 Fax 0113 -24.97.89 Bankrelaties: Rabobank Goes reknr. 32.05.72.226, Postbank reknr. 34.11.889 Voorzitter J.A. Hoste Secretaris E.R. Planteydt Penningmeester mevrouw J.J. Geene-Heijboer Activiteitensecretaris mevrouw A.J. Louisse 1. Opening. De voorzitter opent de vergadering en heet allen welkom, in het bijzonder de spreker van de avond, Prof. Dr. P.H.D. Leupen. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. Bericht van verhindering is ontvangen van de heren A.P. de Klerk, Chr. Korstanje, L.J. Moerland, J.A. Oostdijk, C.A. Potter, G.W. Smallegange en W.P. den Toom. 3. Jaarrede van de voorzitter. Het verenigingsleven in het jubileumjaar werd gedomineerd door de reizende tentoonstelling "De verheerlijkte Bevelanden" met oude prenten van het gebied uit de collectie Blok. In 5 maanden werden alle vijf de gemeenten bezocht. Een woord van dank is op zijn plaats voor de velen die op enigerlei wijze aan het welslagen van dit evenement hebben bijgedragen. Met de verhoging van de contributie tot 30,- is ook de financiële positie van de Kring weer gezond; voor 2002 staat slechts een afronding tot Euro 14,- op het programma. Ook dit jaar heeft de redactiecommissie weer voor interessante en sterk geïllustreerde De Spuije's zorg gedragen, waarvan het zomernummer als tentoonstellingsgids was uitgevoerd. Zoals gebruikelijk kunnen in de pauze tegen sterk gereduceerde prijs oude publicaties van de Kring worden gekocht. Over de groeiende deelname aan de georganiseerde activiteiten bestaat tevredenheid. Het ledental nam met 5% toe. Traditiegetrouw werd door de Kring in samenwerking met de Heemkundige Kring Walcheren weer kransen gelegd bij de herdenking van de gevallenen op de Sloedam in 1940 en 1944. De werkgroep Kleine Monumenten maakt goede vorderingen. Naar financieringsmogelijkheden voor de publicaties wordt gezocht. Ook de werkgroep Veldnamen heeft - na het gereedkomen van Baarland in het afgelopen jaar - nog diverse publicaties in het verschiet; ook hiervoor dienen de financiële middelen te worden gevonden. Elf jaren voorzitterschap zijn ten einde. Er is veel bereikt: een hechte en gezonde club met enthousiaste leden zorgde voor belangrijke publicaties over de Bevelanden en haar bewoners. Een dankwoord aan allen die de Kring een warm hart toedragen en in welke vorm dan ook de doelstellingen van de Kring ondersteunen, is op zijn plaats.

De Spuije | 2002 | | pagina 61