4. Verslagen. Algemene Ledenvergadering 24 maart 2000: het verslag wordt ongewijzigd goedgekeurd. Jaarverslag 2000: het verslag wordt ongewijzigd goedgekeurd. Verslag kascommissie: de heer B. Oele geeft namens de kascommissie aan dat alle stukken zijn gecontroleerd en in orde bevonden. Opgemerkt moet worden dat het eigen vermogen is afgenomen: het is raadzaam de vinger aan de pols te houden. Jaarrekening 2000: de vergadering verleent décharge aan de penningmeester. 5. Voorstel contributieverhoging per 1 januari 2001. Op voorstel van het bestuur wordt de contributie voor 2001 vastgesteld op een minimum van 30,-. 6. Begroting 2001. Na een korte toelichting door de voorzitter wordt de begroting 2001 goedgekeurd. 7. Voorstel contributie-aanpassing per 1 januari 2002. Op voorstel van het bestuur wordt de contributie voor 2002 op praktische gronden met 0.85 verhoogd tot Euro 14,-. 8. Begroting 2002. Voorzitter geeft een korte toelichting. Wegens dubbeltelling en herberekening portikosten is er een batig saldo van 1749,- te verwachten in plaats van 585,- negatief. De vergadering keurt de begroting goed. 9. Bestuursverkiezing. Mevrouw Ton en de heer Cornelissen worden bij acclamatie herkozen. In de vacature Hoste wordt de heer P. Favier gekozen. De heer Favier stelt zich - voor zover nodig - voor, neemt de leiding van de vergadering over en geeft het woord aan de heer Beenhakker. In een warm laudatio prijst deze de kwaliteiten van de heer Hoste als mens en als voorzitter en geeft aan dat het bestuur hem daarvoor het erelidmaatschap van de Kring verleent. De heer Hoste bedankt, enigszins beduusd en zwaait lof toe aan de andere bestuursleden, nu en in het verleden. 10. Benoeming leden kascommissie. De heer Oele is aftredend. Voorzitter bedankt hem voor zijn bijdrage in de afgelopen jaren. De heren C.A. Potter en J.C. Lindenbergh blijven lid. Als reserve wordt benoemd de heer A. Haaij. 11. Toelichting activiteitenprogramma 2001. Het programma is reeds als bijlage van De Spuije gepubliceerd. Toegevoegd wordt nog een verhalen- middag in het Zeeuws door Toon Martens en Jopie Minnaard op 17 oktober in de Schaapskooi. De heer Lindenbergh memoreert het overlijden van Jan Bruins en de plaats van de Koperen Tuin bij de culturele ontwikkeling van Goes. In november zal Manda Heddema hierover een inleiding houden. De eerstvolgende ledenvergadering wordt vastgesteld op vrijdag 22 maart 2002. 12. Rondvraag en sluiting. Van de rondvraag wordt geen gebruik gemaakt. Met dank voor ieders inbreng sluit de voorzitter de vergadering. Na de pauze houdt Prof. Dr. P.H.D. Leupen een lezing met diapresentatie over "Ambacht in context". C:\heemkunde\2001-03-30 jaar 2

De Spuije | 2002 | | pagina 62