Inhoud Woord vooraf Woord vooraf Het Goes-Ambacht nader bekeken Johan Boogaard De Poel Grietje van Eenenaam t Een strijd om fl. 0,60 schoolgeld G.J. Lepoeter Reacties van lezers Gezocht: Bedrijfskaartboekjes A. de Klerk Een schamele landstede Frank de Klerk Het kind van de rekening J.H. Midavaine De molenaars van 's-Heerenhoek P.S.G. Raas f Mededelingen van het Museum Frank de Klerk Emoties W.P. den Toom Activiteiten Hanny Louisse Vreugdeschoten te Ovezande Jan de Ruiter Boekindruk Ovezande eiland in de Zwake Hugo de Potter 1 .2 .8 .9 .11 12 13 15 .21 .25 .26 ,28 .29 30 Voor u ligt het zomernummer van de Spuije met een verscheidenheid aan onderwerpen. Twee artikelen gaan over recentelijk verschenen boeken n.l. over De economische bedrijvig heid in Goes in de 15e en 16e eeuw en over Ovezande, eiland in de Zwake. Een artikel heeft het wegenstelsel in de Poel als onderwerp en een ander gaat over de mole naars van 's-Heerenhoek. Het criminele aspect van de samenleving wordt bedacht met twee artikelen. Toch vindt de redactie het jammer dat ze zo weinig weet te publiceren over Noord-Beveland en Reimerswaal. Wij zouden graag aan de geschiedenis van beide gemeenten meer aandacht willen besteden. Daarom doet de redactie een oproep aan alle lezers van de Spuije in deze beide Gemeenten om, indien u er over beschikt, kopij beschikbaar te stellen. Ook kunt u anderen wijzen op de mogelijkheid om heemkundige verhalen (artikelen) op te sturen naar de redactie van de Spuije. (Gemeentearchief Goes). Wij zouden dit zeer op prijs stellen. De Spuije is toch bedoeld voor alle Gemeenten van Zuid- en Noord-Beveland. Wat wel verheugend is dat steeds meer lezers reageren op alles wat in de Spuije verschijnt. De reacties zijn velerlei: toelichtend, aanvullend, kritisch en vele malen lovend. Het is voor de redactie een stimulans er mee door te gaan. Wij zijn ook op zoek naar iemand die ons zou willen helpen o.a. met de opmaak (layout) van de Spuije. Mocht u zelf willen of kent u iemand die deze taak op zich zou willen nemen, laat het ons weten. Schroom niet, een schone taak wacht. Samen met de leden van de huidige redactie op naar het nieuwe nummer van de Spuije. De redactie 1

De Spuije | 2002 | | pagina 3