H De Kadastrale meting Ook de gemeente Goes moest natuurlijk mee in het nieuwe systeem. Op 20 april 1822 vermelden de notulen van de raad van de stad Goes dat er bericht is ontvan gen van de provinciaal gouverneur. De werkzaamheden voor het nieuwe kadaster zullen dit jaar beginnen. Het toezicht zal worden uitgeoefend door de heer Holster, landmeter/delimitateur. Van gemeentewege worden daaraan toege voegd: burgemeester G. de Leeuw en de aanwijzers J. Kakebeeke, lid van de stede lijke raad, en J. Allemekinders. Op 17 juni 1822 is de grensbepaling van het grondgebied van de gemeente Goes vol tooid. Dan volgt op 22 juni 1822 de indeling van het grondgebied in vier secties, aange duid met de letters A t/m D. De secties krij gen namen die in het verleden al beston den. De landmeters L. Paarde- kooper en A. Hansum begin nen met het opmeten van de percelen. In 1829 was dit heidense karwei klaar, waarna in 1832 het kadas ter officieel werd ingevoerd.2* Secties en hoeken Zoals gezegd werd het grondgebied in vier secties verdeeld. Sectie A was de 'Goessche Polder', een gebied tussen de 's-Heer Hendrikskinde- rendijk en de Oude Zeedijk, met het havenkanaal en de stadsvest als oostgrens en de gemeente 's-Heer Hen drikskinderen als west grens. Sectie B was de 'Hon derd Gemeten', een smal gebied tussen de oostelijke stadsvest en de gemeente Kloetinge. Sectie D was de oude stad binnen de vesten. Sectie C hebben we voor het laatst bewaard, want daar over gaat ons verhaal. Deze Afb. 2. De Weele in de Bakkershoek. Deze weel lag in de hoek 's-Heer Hendrikskinde- rendijk Westsingel en is destijds gedempt ten behoeve van de aanleg van de Middel burgsestraat. Afb. 3. Kaartje Goes-Ambacht. De nummers corresponderen met de nummering van de wegen in het artikel. 3

De Spuije | 2002 | | pagina 5