Afb. 9. Poelweg V, na de spoorlijnnu Riemwagenweg. Deze weg, nu doodlopend op de Deltaweg,kwam vroeger samen met Poelweg VII op het grondgebied van de gemeente 's-Heer Hendrikskinderen. 1. Poelweg I. Weg vanaf de Piet Heyn- straat in zuid-westelijke richting naar de grens met de gemeente 's-Heer Abts- kerke. Bij raadsbesluit van 26 maart 1908 kreeg het deel tot aan de spoor wegovergang de naam M.A.de Ruyter- laan Bij de ontwikkeling van de wijk Goes-Zuid ten zuiden van de spoorlijn veranderde daar de naam Poelweg I in Van Hertumweg en Watervlietweg (1969). Het tracé van de Watervlietweg bij de ontwikkeling van de wijk Ouver ture van plaats. Na de spoorwegover gang van het toeristische lijntje is de naam Poelweg gebleven. 2. Poelweg II. Een korte weg tussen de Westsingel en de M.A.de Ruyterlaan. In 1908 kreeg deze weg de naam Piet Heynstraat. 3. Poelweg III. De weg tussen de hoek L.P.van der Spiegelstraat/Jacob Valcke- straat en de M.A.de Ruyterlaan. Sinds 1908 is deze weg ook een deel van de M.A.de Ruyterlaan. 4. Poelweg IV. Een weg tussen Poelweg I in oostelijke richting naar de Kloeting- seweg. In de volksmond werd deze weg de 'romme Poel' genoemd. Het traject Afb. 10. Het Nissepadje in 1965, door de aanleg van het verzorgingshuis Sint Maarten in de Groe is het paadje grotendeels verdwenen. Beukenstraat, Populierenstraat, Lin- denstraat dekt grotendeels Poelweg IV. 5. Poelweg V. Deze weg liep van de West singel in westelijke richting naar de grens met de gemeente 's-Heer Hen drikskinderen. Vroeger heette deze weg Hoge Heulweg, naar een bruggetje of heul in die weg. Nu is dit de Zuidvliet- straat en na de spoorwegovergang, de Riemwagenweg. De Ploegweg ten noor den van de spoorlijn werd pas later aan gelegd. 6. Poelweg VI. Een aftakking van Poelweg I in zuidelijke richting naar de grens met de gemeente 's-Heer Abtskerke. Nu is dit de Pijkesweg. De boerderij Welge legen' ligt aan de Pijkesweg, precies op de grens van de toenmalige gemeenten Kloeting, Goes en 's-Heer Abtskerke. 7. Groeneweg. Weg in de Dankershoek, nu Schottersweg geheten. Door de ontwik keling van het bedrijventerrein 'de Poel III' zal deze weg geheel verdwijnen.6' 8. Poelweg VII. Deze weg lag grotendeels 6

De Spuije | 2002 | | pagina 8