vanwege gaafheid en van ensemble- waarde.24' De boerderij Elsa hoeve, Stelleweg 2 te Kloetinge. Het bestek en de tekeningen hiervoor werden in opdracht van J.M.Kakebeeke te Goes - namens de ambachtsheer mr.J.J.Clotterbooke Patijn - in 1893 ver vaardigd. Op de lijst van beschermde monumenten staat deze hofstede als volgt vermeld: 'Door afmetingen, hoofdvor men en vooral het deco ratieve kleurenpatroon in de met pannen gedekte zadeldaken vormen de gebouwen een zeer opvallend complex met bijzondere, voor de tijd van ontstaan kenmerkende decoraties.'25' In 1988 werd de schuur (samen met het woonhuis van oudere datum) van de boer derij Weltevreden, Jachthuisstraat 17 te Kloetinge op de monumentenlijst Afb. 9. De boerderij Elsahoeve te Kloetinge. Foto T.Lepoeter-Boes, 2001. geplaatst. Deze schuur werd volgens ont werp van Dirk de Koning in 1905 voor dezelfde opdrachtgever gebouwd als de Elsahoeve, met in het dak een vergelijk baar kleurenpatroon. De bouw werd uitge voerd door de aannemer J.J.Dronkers te Kapelle voor de aannemingssom van 7.399,-.26' Overige objecten van de hand van Dirk de Koning: Baarland. Een onder wijzerswoning in 1897. Deze woning, Slotstraat 31, is uit gezonderd enkele later aangebrachte dakramen, zowel wat betreft het exterieur als het interieur nog vrijwel geheel in ori ginele staat. Heinkenszand. De verbouw van het gemeentehuis in 1901. In de woning Dorpsstraat 67 is de voorgevel hiervan nog slechts gedeeltelijk herkenbaar. Een Afb. 10. De schuur van de boerderij Weltevreden te Kloetinge. Foto T.Lepoeter-Boes, 2001. 17

De Spuije | 2002 | | pagina 23