'movers Mededelingen van het Museum voor Zuid- en Noord-Beveland Frank de Klerk Het museum te Goes is inmiddels op 14 september jongstleden, Open Monumen tendag, officieel gesloten. Dit gebeurde met enig theater: enkele acteurs van Living- statuetheater uit Middelburg waren die middag als echte schutters te bewonderen. Zij zaten voor een schuttersstuk, waaruit zij weggelopen leken. Zowel in kostuum als in schmink waren zij levensecht. Om streeks 16.00 uur hield museumvoorzitter C.R.M.M. Linssen een korte toespraak tot de aanwezige bezoekers, bestuursleden en overige belangstellenden. Het was welis waar een sluiting, doch tevens het begin van een nieuwe ontwikkeling, die moet uit monden in een nieuw, modern, transparant museum. Tot slot werden de twee schutters symbolisch ingepakt. De belangstelling voor het museum en het museumgebouw bleek die dag overduidelijk; er werden meer dan 600 bezoekers geteld die voorlo pig voor het laatst van gebouw en collectie konden genieten. Het inpakken en verhuizen van de collectie is inmiddels voltooid. In enkele dependan ces in de stad is de collectie opgeslagen en is werkruimte gecreëerd voor de museum medewerkers. Zij zullen zich bezighouden met het bewerken van de voorwerpen, schoonmaak, restauratie, registratie. Daar naast wordt er hard gewerkt aan de nieuwe presentatie, welke verhaallijn wordt er gevolgd, welke objecten horen daarbij, hoe moeten de verschillende doel groepen worden benaderd, enz. Met ont werper Theo Braams wordt de vormgeving van de nieuwe presentatie uitgedokterd. Afb. 1. Zwaar materiaal van de firma's Goud en Geytenbeek voor de verhuizing van het Museum aan de Singelstraat: in de container voor de gevel worden de schuttersstukken geschoven, die daarna in opslag gaan. Oktober 2002. 21

De Spuije | 2002 | | pagina 27