Inhoud Woord vooraf Woord vooraf1 Ter nagedachtenis 2 Verdwenen in de diepte Alwin Baart3 Kinderen W.P. den Toom 6 Dirk de Koning (1844-1918, Stadsbouwmeester te Goes G.J. Lepoeter8 Mededelingen van het Museum Frank de Klerk21 150 jaar Gemeentearchief A. J. Barth23 Activiteiten in 2002 A.J. de Smit 24 Reacties van lezers 27 Jaarvergadering 2003 27 Sfeerschets van Goes rond 1900 28 Voor u ligt aflevering 57 van de Spuije, het winternummer van het jaar 2002. Ook nu weer is er sprake van een aflevering met een grote verscheidenheid aan artikelen over aspecten van de geschiedenis van De Bevelanden. Ik hoop dat u ook deze uitgave weer met belang stelling zult lezen. De reacties op eerdere nummers van ons lijfblad geven aan dat die hoop gerechtvaardigd is. En dat brengt me direct bij de redactie die er ook dit jaar weer in is geslaagd om met drie boeiende nummers te komen. Namens het bestuur van De Heemkun dige Kring wil ik daarvoor waardering en dank uitspreken. De doelstelling van de Kring is de bestudering van de levensomstandigheden, gewoonten en gebruiken van de mensen van Zuid- en Noord-Beveland. De Spuije levert een belangrijke bijdrage om dat doel te realiseren. En ook de werkgroepen Kleine Monumenten en Veldna men spelen daarbij een voorname rol. We kunnen weer de nodige publicaties verwachten. Een aantal enthousiaste mensen die ook de nodige kennis van zaken hebben, zetten zich daarvoor in. De komende tijd mogen we dan ook met vertrouwen tegemoet zien. Als we naar de langere termijn kijken is continuïteit van de werkzaamheden voor de Spuije en voor de werkgroepen een punt van aandacht. Het is van belang om tijdig leden te vinden die nu en in de toekomst een bijdrage kunnen leveren aan het werk van de Heemkundige Kring. Inwerken en meedraaien met de bestaande groep om met die ervaring later het stokje te kunnen overnemen. Het is leuk werk en ik kan u verzekeren, je wordt er een stuk wijzer van. Misschien iets om over na te denken tijdens de komende dagen. Binnenkort spelen de goede voornemens weer een rol, misschien leidt het bovenstaande wat dat betreft tot een idee. Of kunt u anderen op weg helpen. Een goede jaarwisseling en de beste wensen voor het nieuwe jaar. Drs. P. Favier 1

De Spuije | 2002 | | pagina 3