Boerderijbouw in Zeeland Schone welbetimmerde hofsteden van de tiende tot de twintigste eeuw P.J. van Cruyningen Profiteer van het intekenvoordeel tot 1 mei 2003 Een uitgave in samenwerking met Stichting Historisch Boerderij-Onderzoek Het vlakke Zeeuwse polderland wordt gedomineerd door de grote schuren van historische boerderijen. Door de verande ringen in de landbouw dreigen deze gebouwen te verdwijnen om vervangen te worden door moderne bedrijven. Wat weinigen zich zullen realiseren is dat de 'traditionele' Zeeuwse boerderijen bij hun ontstaan ook uiterst modern waren. In dit boek wordt de ontwikkeling van de boerderijbouw in Zeeland vanaf de Middeleeuwen besproken aan de hand van de resultaten van bouwhistorisch, archeologisch en archiefonderzoek. Het blijkt dat het huidige Zeeuwse boerderijtype met zijn kenmerkende grote houten schuur en vrijstaande woning vanwege nieuwe landbouwmethoden omstreeks 1600 is ontstaan. Dit nieuwe type betekende een breuk met de veel bescheidener boerderijen uit de Middeleeuwen. 'Schone welbetimmerde hojsteden'. Boerderijbouw in Zeeland van de tiende tot de twintigste eeuw is een gedegen studie over de geschiedenis van de Zeeuwse boerderijen in de periode vanaf de Middeleeuwen tot nu. Aangevuld met vele mooie foto's, archiefbronnen en tekeningen is het boek een aanrader voor iedere geïnteresseerde. isbn 90 5345 220 6 216 blz 22 x 28 cm genaaid gebonden met stofomslag rijk geïllustreerd in kleur en zwart/wit tot 1 mei 2003 24,95 (daarna 29,95) Jci; ik bestel - exemplaren van het boek 'Schone welbetimmerde hojsteden'. Boerderijbouw in Zeeland van de tiende tot de twintigste eeuw voor de intekenprijs van 24,95 per exemplaar (geldt tot 1 mei 2003) daarna 29,95. via boekhandel: U kunt deze bon inleveren bij uw boekhandel. Betaling geschiedt via de boekhandel, rechtstreeks bij Uitgeverij Matrijs. U kunt deze bon in een enveloppe zonder postzegel sturen aan Uitgeverij Matrijs, Antwoordnummer 4121,3500 vb Utrecht. U ontvangt uw bestelling dan per pakketdienst. Binnen Nederland betaalt 11 geen verdere verzendkosten. de heer/mevrouw adres (s.v.p. geen postbusnummer) postcode woonplaats U kunt betalen met een acceptgiro met een machtiging Hierbij machtig ik Stichting Matrijs te Utrecht om eenmalig een bedrag af te schrijven van wegens rechtstreekse levering van bovenstaande boeken. Mijn gironummer:Mijn banknummer: Ik heb de mogelijkheid de machtiging te herroepen. In dat geval ontvang ik een factuur voor het totaalbedrag. handtekening voor deze eenmalige machtiging

De Spuije | 2002 | | pagina 6