Ter nagedachtenis Gedurende de voorbije maanden zijn ons mensen ontvallen die voor onze vereniging van grote betekenis zijn geweest. Op donderdag, 18 juli 2002 overleed na een ziekteperiode, op de leeftijd van 71 jaar de vroegere gemeentearchivaris van Goes en directeur van het museum voor Zuid- en Noord-Beveland L. J. Abelmann. Samen met de heren mr. F.G.A. Huber, drs. J.H. Kluiver, B. Oele, I. Ovaa, H. Uil en J. van der Woude was hij het, die in 1974 de sti mulerende kracht was achter de oprichting van de Heemkundige Kring De Bevelan- den. Op zich alleen al een initiatief waar voor wij hem dankbaar zijn. Een reeks van jaren heeft hij naast zijn drukke werk zaamheden veel van zijn beste krachten aan onze vereniging besteed. Hij was dan ook met hart en ziel streekhistoricus. Van 1974 tot 1986 was hij onze vice-voor- zitter en gedurende de jaren 1987 tot 1991 was hij onze voorzitter. In 1991 werd hij wegens zijn vele verdiensten tot erelid benoemd. De laatste jaren heeft Abelmann een structurele bijdrage geleverd aan de totstandkoming van het recente meester werk van professor C. Dekker over de mid deleeuwse geschiedenis van Goes. De pre sentatie van dit boek in de Grote of Maria Magdalenakerk op 20 juni kon hij jammer genoeg niet meer bijwonen. Op donderdag 19 september 2002 overleed na slechts kort ziek te zijn geweest, op de leeftijd van 73 jaar J. J. Mol te Kapelle. Zijn kwaliteiten als fïnancieel-economisch deskundige, op grond waarvan hij een staf functie vervulde bij het Koninklijk Kweek- bedrijf en Zaadhandel D. J. van der Have b.v., stelde hij daarnaast ruimschoots ten dienste van kerkelijke en maatschappelijke organisaties. Ook de Heemkundige Kring De Bevelanden heeft daar dankbaar gebruik van gemaakt. Van 1987 tot 1995 vervulde hij als penningmeester een sleu telrol in het bestuur. Als geboren en geto gen Bevelander was hij geworteld in het verleden en daardoor gehecht aan de gebruiken en de tradities van de streek. Hij was op het totale terrein van onze heem kunde een waardevolle gesprekspartner en vraagbaak. Op maandag 21 oktober 2002 overleed Ad de Jong op de leeftijd van 57 jaar. Sinds 1985 was hij werkzaam bij het gemeentear chief in Goes, waar hij o.a. was belast met het catalogiseren en bijhouden van de bibliotheek en zorg droeg voor de audiovi suele hulpmiddelen van het archief. Hij verzorgde diverse malen de 'oude film' avonden voor onze kring in het gemeente archief. Velen van ons denken terug aan de per soonlijke contacten met Louis Abelmann, Jan Mol en Ad de Jong. Wij zullen ze node missen en gedenken ze in eerbied. Het zijn evenwel hun echtgenotes, kinderen, klein kinderen en verdere naaste familieleden, voor wie het heengaan van hun geliefde het zwaarst weegt. Wij wensen ze allen kracht en vertroosting om het verlies te kunnen dragen. De redactie 2

De Spuije | 2002 | | pagina 8