Afb. 4. De Planketent, dijkhuis- jes op de Oude Zeedijk in de uiterste noordwesthoek van de Goese Polder. Foto B.v.d. Plasse. (coll. GA). den door een watergang. Het hoek tussen de Oosteweg en de watergang was de Westvolger. Het gebied tussen de watergang en de Polderweg werd de Oostervolger genoemd. De Noordhoek was de hoek begrensd door de Groeneweg in het westen, de Polderweg en de Geldeloozeweg in het zuiden, de Geldeloozeweg/dijk in het oosten en een watergang in het noorden. De Zwarthoek was het gebied tussen de Polderweg, de Geldeloozeweg, de Westhavendijk en de stadswal. Nu ligt daar de algemene begraafplaats. Afb. 5. Luchtfoto 's-Heer Hen drikskinderen, op de voorgrond de Goese Polder met in het mid den de Nieuwe Weg en rechts de Westeweg. De 's-Heer Hendriks- kinderendijk loopt van links naar rechts midden over de foto. Luchtfoto Slagboom en Peeters. De noordelijkste hoek was de Krabbenhoek, gelegen tussen de Oude Zeedijk, de Gelde- loozedijk en de watergang langs de Noordhoek. In deze hoek lag de Sluisput, waarin de watergangen uitkwamen. De Sluisput had een uitwateringssluisje door de Oude Zeedijk naar het Schenge. Links van de Krabbenhoek en de Noordhoek lag nog een kleine hoek: de Overdee, begrensd door de Groeneweg, de Polderweg en de Oude Zeedijk.7' Het Pier- en Pinkxpoldertje Als laatste gebied in de Goese Polder noemen we het Pier- en Pinkxpoldertje. Oorspronkelijk waren het twee aparte poldertjes, gelegen tussen de Geldeloozedijk en de havengeul. Op de stadsplattegrond van Jacob van Deventer zijn de beide poldertjes duidelijk ingetekend. 5

De Spuije | 2003 | | pagina 7