Activiteitenprogramma 2003 Heemkundige Kring de Bevelanden Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes. Tel. 0113 - 249787 Vrijdag, 21 maart Jaarvergadering. Na de pauze Lezing door prof. dr. P. Henderikx over 'Hoofdstukken uit de geschiedenis van de Abdij te Middelburg' (het betreft Walcheren en de Bevelanden). Plaats: Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge. Aanvang: 19.30 uur. Donderdag, 1 mei Lezing over Varend Maritiem Erfgoed Zeeland en de 'verbindingen van weleer' door de heer A.J.M. van Hecke van de Stichting Traditioneel Zeilend Zeeland. Plaats: Buijs Ballot College, Bergweg 4, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag, 24 mei Het verhaal van de restauratie van een middeleeuwse kerk en toren in Kapelle door mevrouw T. Lepoeter met bezoek aan de kerk. In de kerk geeft ook de heer G.J. Lepoeter uitleg over de geschiedenis van de N.H. Kerk. Bijeenkomst voor diapresenta tie om 14.00 uur in Hotel de Zwaan, Kerkplein 47 in Kapelle. Zaterdag, 21 juni Natuurfietstocht o.l.v. ir. A.J. Beenhakker. 'Ritje rond de Yerseke en Kapelse Moer' Uitrusten in siertuin Sequoiahof, Kanaalweg 79 in Vlake. Vertrek: 13.30 uur vanaf N.H. Kerk, Oude Torenstraat, Yerseke. Zaterdag, 30 augustus Buiten-Bevelandse reis naar Vlissingen met bezoek aan de Sint Jacobskerk en het Zeeuws Maritiem muZEEum. Beide bezoeken met gids. Bij mooi weer kan ook de toren van de N.H. kerk worden beklommen. Indien beschikbaar, graag Museumjaarkaart meene men. Verzamelen: bij de hoofdingang van de Sint Jacobskerk in Vlissingen om 13.30 uur. Zaterdag, 27 september Herfstwandeling en diapresentatie in Kwadendamme o.l.v. de heer J. de Ruiter. Bijeenkomst in Verenigingsgebouw de Burcht, Johan Frisostraat 3 in Kwadendamme vanaf 13.30 uur waar koffie wordt geserveerd. Het programma met dia's begint om 14.00 uur. Vervolgens dorpswandeling en bezoek aan de R.K. kerk. Woensdag, 22 oktober Lezing over De modernisering van Zeeland, 1950-1965 door dr. J.P. Zwemer. Dit boek is in voorbereiding en wordt uitgegeven eind 2004. Het is een vervolg op het prachtige standaard werk Zeeland 1945-1950. Plaats: Buijs Ballot College, Bergweg 4, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Vrijdag, 21 november Lezing met dia's over de collectie van het Koninklijk Genootschap der Wetenschap pen door drs. C.E. Heyning (over het genootschap en de verzameling) en de heer R.J. Swiers (over de archeologische collectie). Deze activiteit wordt gezamenlijk gehouden met de AWN (Archeologische Werkgemeenschap Nederland afd. Zeeland). Plaats: SCEZ Archeologie, Armeniaans Schuitvlot 1, Middelburg (vroegere brandweer kazerne). Aanvang: 19.30 uur. Aan deze activiteiten zal in de plaatselijke en regionale pers aandacht worden besteed. 37

De Spuije | 2003 | | pagina 39