Boek over de Geerteskerk te Kloetinge Op zaterdag 23 augustus a.s. verschijnt een boek, getiteld 'De Geerteskerk te Kloe tinge, ijkpunt in de dorpsgemeenschap'. In dit boek worden in 18 hoofdstukken even zovele facetten van de geschiedenis van deze markante kerk, die een centrale plaats in het beschermd dorpsgezicht Kloe tinge inneemt, overzichtelijk behandeld. Het boek bestaat uit 96 pagina's, is opge maakt in A4-formaat en voorzien van een harde kaft met hoogglanslaminaat. Het bevat 105 afbeeldingen, die gedeeltelijk in fullcolour zijn afgedrukt. De tekst is van de hand van G. J. Lepoeter, die behalve boe ken over de kerken van Kapelle en Wemel- dinge, vanaf 1979 voor de Stichting Oude Zeeuwse Kerken een reeks van artikelen over Zeeuwse kerken en daarmede verband houdende onderwerpen heeft geschreven. De samenstelling en illustraties zijn in nauw overleg met dr. ir. G. Kingma tot stand gekomen. Het boek wordt uitgegeven door de Heem kundige Kring De Bevelanden. Vandaar dat wij alle belangstellende leden gaarne oproepen om de presentatie in de Geertes kerk op zaterdagmiddag 23 augustus, aan vang 14.00 uur, bij te wonen. Voor deze middag is een aantrekkelijk programma samengesteld met o.a. een inleiding door prof. dr. P.A. Henderikx, mediëvist. Het eerste exemplaar zal worden aangeboden aan de heer drs. D.J. van der Zaag, burge meester van de gemeente Goes. Het boek kost 19,50 en is na het officiële gedeelte van de presentatie te koop. Verder is het vanaf maandag 25 augustus beschik baar bij het gemeentearchief Goes, boek handel De Koperen Tuin en in de Geertes kerk tijdens de openingsuren van het Kerk Open Project (tot half september op dins dag van 13.00 tot 16.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur). De inhoud van het boek: 1. Inleiding, 2. Een oud dorp, 3. De parochie Kloetinge, 4. Gewijd aan Sint Gertrudis, 5. De oriëntatie van de kerk, 6. Relatie met de ambachts heerlijkheid, 7. Het kerkhof, 8. Het kerkge bouw, 9. De toren en de klokken, 10. Res tauraties van het kerkgebouw, 11. De hervorming en de predikanten, 12. Het inte rieur, 13. Grafstenen in de kerk, 14. Het orgel en de organisten, 15. Het beheer van de kerkelijke goederen en de kerkvoogden, 16. De pastorieën en pastorietuinen, 17. Het verenigingsgebouw, 18. Het kerkzegel. De redactie Afb. 1. De Geerteskerk te Kloetinge (Foto M. de Goffau). 25

De Spuije | 2003 | | pagina 27