Mededelingen vanuit het Museum Frank de Klerk De media hebben dit voorjaar diverse keren melding gemaakt van de veranderin gen die in de museumorganisatie worden doorgevoerd. Belangrijkste vernieuwing op dit moment is het aanstellen van een nieuwe, fulltime directeur. Dit is drs. G.R. Heerebout geworden. Enkele achtergronden van de heer Heere bout: - locatiedirecteur en plaatsvervangend rector scholengemeenschap Nehalennia te Middelburg - Voorzitter vereniging van Zeeuwse Musea Secretaris Stichting Steunfonds Zeeuwse Musea 1974-1994 raadslid gemeente Goes 1986-1992 wethouder gemeente Goes De tijdelijke projectleider ir. D. Eveleens, die tal van ontwikkelingen in gang heeft gezet, zal per 1 september terugtreden. Zijn werkzaamheden worden overgenomen door de heer Heerebout. De diverse mede werkers van het museum hebben nieuwe functieomschrijvingen en aanstellingen gekregen. De museumstaf, die zowel voor het Historisch Museum De Bevelanden als het Fruitteeltmuseum gaat werken, ziet er nu als volgt uit: drs. G.R. Heerebout, directeur, 36 uur. F.H. de Klerk, conservator, 17 uur. drs. K. van Rooijen, medewerker educatie, 21 uur. F. van Veen, administratief medewerker, 18 uur. F. van Disseveld, technisch medewerker, 36 uur. De herstelwerkzaamheden aan het gebouw beginnen rond de zomer. Het uitwerken van de nieuwe inrichtingsplannen zal de komende maanden nog de nodige tijd ver gen. Er wordt gestreefd naar een herope ning van het museum begin 2005. In het Fruitteeltmuseum is op dit moment de tentoonstelling 'Fruitwereld, de wereld van de fruitteelt in gewone en ongewone foto's' nog te zien t/m 30 augustus. Deze tentoonstelling biedt een selectie uit de verzameling van het Fruitteeltmuseum. Daarnaast is in deze expositie een kleine presentatie gemaakt met wat handgereed schappen. Met een vragenlijst kunnen bezoekers hun kennis van dit materiaal testen: zoek het juiste object bij het bij schrift. Na deze tentoonstelling komt het thema Bomen aan bod in het museum. Aan de hand van de gemeentelijke lijst van monumentale bomen is een fotodocumenta tie aangelegd van deze bomen. Deze bijzon dere bomen zijn op verschillende momen ten in het jaar gefotografeerd. Per boomsoort wordt achtergrondinformatie geboden. Uiteraard komen er ook (hoog- stam-)fruitbomen aan bod. Het motto van de Kinderboekenweek, begin oktober, sluit hier goed bij aan. Dit motto is: Diep in het bos. In het Fruitteeltmuseum vindt op 11 okto ber weer de inmiddels traditionele fruitde- terminatie plaats. Deskundigen van de Noordelijke Pomologische Vereniging zit ten die zaterdagmiddag met hun kennis en naslagwerken klaar om meegebrachte appels en peren van de juiste benaming te voorzien. Ook nu weer zullen allerlei oude fruitrassen over de tafel gaan. De Stichting Landschapsbeheer Zeeland zal ook weer present zijn met een presentatie van haar activiteiten en oude fruitrassen. 28

De Spuije | 2003 | | pagina 30