WISSENKERKE een bedankt werd voor de bewezen diensten. Woonsdag den 17 Julij 1748 Voorgelezen werd tijdens deze vergadering het besluit van de Gecommiteerde raden van Zeeland, gedateerd op 13 juli 1748, dat de burgerwachten van Colijnsplaat, Wis- senkerke en Kats tot nader order opgehe ven waren. [Op 18 oktober 1748 werd de Vrede van Aken gesloten.] 1749 (niet gedateerd) De Staten van Zeeland bepaalden dat de wekelijkse bedestonden vanaf 4 juni 1749 niet langer gehouden moesten worden. Het gemeentebestuur maakte hiervan melding aan de kerkenraad. Vrijdags den 6 junij 1749 Schout en schepenen van Colijnsplaat wil den met instemming van de raad van Wis- senkerke aanstaande donderdag de Lands- wachthuizen staande op Noord-Beveland publiekelijk te Colijnsplaat verkopen. De raad ging hiermee akkoord en droeg de schout J.W. Verhulst en schepen Cornelis Keetelaar bij de verkoop te assisteren en van de verkoop een verslag te maken voor de raad. Gecommitteerde Raden van Zee land riepen 13 juni uit tot feestdag wegens het tekenen van de vrede. Ieder mocht uiting aan zijn vreugde geven over het tekenen van de vrede, maar dit mocht niet tot ongehoorzaamheid leiden. De raad zou dit kenbaar maken door middel van aan plakbiljetten. Alle ingezetenen die hadden wachtgelopen werden verzocht om zich gewapend onder hun vendel op te stellen en dan enige saluutschoten af te vuren. Tevens zouden de officieren en manschap pen worden bedankt voor de bewezen dien sten. Aan hen werd verzocht de dag in gepaste vreugde door te brengen middels zich 'ie tracteren en te laten fooijen'. Ook werd aan de burgerij verzocht om, zo ver het in ieders vermogen lag, met het laten branden van licht zijn vreugde te tonen. Dingsdag den 17 Junij 1749 De schout J.W. Verhulst en schepen Corne- Afb. 2. Wapen van de gemeente Wissen- kerke, (oorspronkelijk het wapen van het geslacht Wissekerke). lis Keetlaar brachten rapport uit over de verkoop van de voormalige wachthuizen van de landwacht. Het wachthuis staande aan de Glasjes Nol werd verkocht voor 6 Pond aan de heer J. Swemer. Het wachthuis staande aan de Ouwelecq werd verkocht voor 6,10 Pond aan de heer J. Swemer. Het wachthuis staande aan de Anna Frisopolder werd verkocht voor 14 Pond aan de heer J. Swemer. Het wacht huis staande aan Geersdijk werd verkocht voor 8,10 Pond aan Leendert de Lange. Schout en schepen werden bedankt voor de genomen moeite. Het per wijk ingezamelde geld inclusief van de heerlijkheid Cam- pensnieuwland bedroeg 31 Pond, 4 Schel lingen en 11 Penningen, wat door de Secre taris zou worden overgedragen aan de staten van Zeeland. Vrijdags den 22 Augustus 1749 De secretaris Jacob Nebbens toonde de kwitantie van de ontvanger-generaal voor 15

De Spuije | 2003 | | pagina 17