het overgedragen geld van de collecte. Het totaalbedrag was, 22 Pond, 1 Schelling en 2V2 Penning, en derhalve nog 9 Ducaten en 1 halve Ducaat. De secretaris werd voor de genomen moeite bedankt. Sergeanten: Cornelis Clement en Leendert de Lange Corporaals: Abraham Corshuijse en Jan Cloosterman Bijlage De Officieren van de voormalige Land- wagt 'Bestaan uijt de navolgende'-. Colonel: J.W. Verhulst Majoor: Jacob Nebbens Wit Vendel: Capiteijn: Jan de Moor Lieutenant: Leendert Marinusse Vendrigs: Willem Houwer Sergeanten: Herman Filius en Pieter de Wit Corporaals: Marinus de Clercq en Marinus Wisse Groen Vendel: Capiteijn: Anthonij van Meule Lieutenant: Pieter de Vos Vendrigs: J.H.Leffchen Sergeanten: Cornelis Priester en Marinus Knuijt Corporaals: Jacob Verhoeff en Jan de Beaufort Orange Vendel: Capiteijn: Cornelis de Vos Lieutenant: Pieter Geelhoet Vendrigs: Cornelis Geelhoet Sergeanten: Pieter Marinusse de Vos en Abraham de Clercq Corporaals: Maghiel Vermeule en Jan Vader Griffier: Jan Onderdijk Tamboers: Jan Goudswaart en Pieter Strijdom Provoost: Marinus Geelhoet Bronnen: Gemeentearchief Noord-Beveland, Rechterlijk archief Zeeuwse eilanden, inv.nr. 3654. Literatuur: P. J. Smallegange, Beroeringen in Zeeland, in: Zeeland, uitgave van het Kon. Zeeuws Genootschap jaargang 1997 nr: 6 M. van Empel en H. Pieters. Zeeland door de eeuwen heen. 2 delen. Middelburg 1939, 1961. Algemene Geschiedenis der Nederlanden, deel VUL blz. 1-15. Blauw Vendel: Capiteijn: Marinus de Vos Lieutenant: Maarten Geelhoet Vendrigs: Cornelis Keetelaars Met hartelijke dank aan: G. de Fouw C. Hoogerheide A.J. Barth 16

De Spuije | 2003 | | pagina 18