Bevelands heem op Internet Uijt de Haag de volgende vraag gesteld, die wij na zullen zoeken: 'Is er mogelijk een opschrift op de betreffende klok aanwezig welke een definitieve oplossing biedt?'. Bronnen: 1. Grote Winkler Prins 1972, deel 15, pauslijst blz. 187. 2. Idem 1973, deel 17, blz. 408 en 409. 3. De Sixtijnse kapel: Michelangelo opnieuw ontdekt, schrijvers Andre Chastel et al., 1986 o.a. blz. 82, 83. 4. Grote Winkler Prins 1972, deel 15, blz. 335. 5. De Sixtijnse kapel, door Eugenio Battisti et al., vert aling uit het Italiaans, 1989, blz. 3. Nederland zoals het was. Dat is te vinden op de prachtige website www.dewoonomgeving.nl. Voor het eerst is nu een digitale toegang beschikbaar op alle historische percelen in Neder land. Het zijn even zo veel digitale herinneringen aan een verdwenen werkelijkheid. Door gebruik te maken van postcode of door eenvoudig te klikken op een kaart van Nederland, komt een fascinerende wereld binnen handbereik. Meer dan 17.000 kaarten uit de eerste helft van de negentiende eeuw vormen het hart van De Woonomgeving. Deze bieden een schat aan informatie over het leven in stad en platte land aan de vooravond van de Industriële Revolutie. Deze kadastrale kaarten zijn ook de belangrijkste schakel tussen vastgoedinformatie uit een nog verder verleden en van van daag. Dankzij de in 1832 opgezette kadastrale administratie is het mogelijk om talloze gege vens te raadplegen over deze percelen en hun oorspronkelijke eigenaars. Via het zoekpro gramma Toegang op Personen (TOP) kan men bovendien zoeken naar persoonsgegevens in vele andere bronnen. Zo ontstaat een fascinerend netwerk van informatie over mensen, wonen en werken in Nederland zoals het vroeger was. Maar De Woonomgeving biedt nog veel meer. Ontelbare verborgen schatten uit de depots van archieven geven via De WoonOmgeving kleur aan de kadastrale informatie. Bouwteke ningen, kaarten, plattegronden, (lucht) foto's en andere documenten vertellen veel over de geschiedenis van uw ouderlijk huis, uw oude school, de buurt of het dorp waar u of uw (groot)ouders zijn opgegroeid. Inmiddels hebben bijna twintig instellingen met uniek en ver rassend materiaal De Woonomgeving verrijkt. http://toparchiefpIein.nl en www.zeeuwsarchief.nl Stamboomonderzoek is een belangrijke reden om een archiefinstelling te bezoeken. Via internet is de zoektocht naar verre familie sterk vereenvoudigd. Databases met persoonsge gevens zijn op tal van websites van archiefinstellingen te vinden. Door gebruik te maken van het zoekprogramma Toegang op Personen (TOP kunt u afzonderlijke databases, zoals Genlias, De Digitale Stamboom, ISIS en de catalogus van het Centraal Bureau voor Gene alogie gelijktijdig doorzoeken. Zo kunt u op uw zoektocht door het verleden niet alleen het huis van uw voorouders terug vinden maar ook gegevens over henzelf. www.zeeuwseschaapskudde.nl Op deze fraaie site van de Stichting Zeeuwse Schaapskudde vindt u informatie over de geschiedenis van Zuid-Beveland en vooral over het belang van de (bloem)dijken. Daarnaast ook informatie over de Zak van Zuid-Beveland. 10

De Spuije | 2004 | | pagina 12