Activiteitenprogramma 2004 Heemkundige Kring de Bevelanden Wijngaardstraat 3, 4461 DA Goes, tel. 0113 - 249787 spuije@zeelandnet.nl vrijdag, Jaarvergadering. Na de pauze lezing met dia's door Sina en Wim 26 maart Mol over Streeksieraden in Zeeland (vooral Noord- en Zuid Beveland). Plaats Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge. Aanvang: 19.30 uur. woensdag, Lezing met beelden over Zeeland in de Romeinse tijd door Robert 28 april van Dierendonck, Provinciaal archeoloog. De spreker zal ingaan op de ver spreiding en de aard der bewoning, de bewoners zelf en hun bestaansmoge lijkheden, de militaire bezetting en de verdediging door Romeinse troepen, religieuze aspecten, kunst en cultuur. Dit alles volgens de laatste gegevens. Plaats: Buijs Ballot College, Bergweg 4, Goes. Aanvang: 19.30 uur. woensdag, Lezing over de Zeeuwse dialecten, toegespitst op de Bevelandse 26 mei dialecten door Veronique De Tier, Provinciaal Consulent Streektalen. Plaats: Buijs Ballot College, Bergweg 4, Goes. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, Natuurfietstocht door het westelijk gedeelte van Zuid-Beveland 19 juni o.l.v. Ad Beenhakker, Landschapsdeskundige. We gaan van 'Lewedorp naar de Piet, via de Hosvazze en den Uutslag naar de Rietebussen'. We rus ten uit in 's-Heerenhoek. Vertrek: 13.30 uur bij de 'Lewe' bank t.o.v. de kerk in Lewedorp. zaterdag, Buiten-Bevelandse reis naar Zierikzee. We bezoeken het Stadhuis, 4 september 's Gravensteen en maken een wandeling, met gids, door de stad. Verzamelen om 13.30 uur: bij de St. Lieven Monster Kerk ('de dikke toren') Balie, Zierikzee. zaterdag, Herfstwandeling en diapresentatie in Lewedorp o.l.v. Jan de Ruiter, 25 september dé dorpenspecialist. We bezoeken de kerk(en) en maken een rondwandeling. Plaats: Gem.Verenigingsgebouw, Zandkreekstraat 33 in Lewedorp. Aan vang diapresentatie 14.00 uur. (de zaal is open vanaf 13.30 uur). zondag, Viering Bevrijding Zeeland 1944. De Heemkundige Kring wil meewerken 24 oktober t/m aan het weekprogramma van 't Kerkje van Ellesdiek. 31 oktober In Spuije 62 volgt een uitgebreid programma. vrijdag, Lezing met beelden over Verdronken dorpen op Noord-Beveland en 10 december archeologische vondsten in verband daarmee door Jan J.B. Kui pers, auteur, redacteur en deskundige in de archeologie. Ook mensen die zich met de verdronken dorpen bezighielden zoals J.C. de Man, A. Holles- telle en P. Zuijdweg komen aan de orde. Deze activiteit is gezamenlijk met de AWN (Archeologische Werkgemeen schap Nederland afd. Zeeland). Plaats: Buijs Ballot College, Bergweg 4, Goes. Aanvang 19.30 uur. Aan deze activiteiten zal in de plaatselijke en regionale pers aandacht worden besteed. 13

De Spuije | 2004 | | pagina 15