De legaten van Willem Wisse de kerkfabriek van Sint Maarten te Utrecht altaar van Sint Pieter te 's-Heer Arendskerke O.L.Vrouwe altaar te 's-Heer Arendskerke Sint Nicolaas altaar te 's-Heer Arendskerke altaar van Sint Barbara te 's-Heer Arendskerke altaar van Sint Maarten te 's-Heer Arendskerke provisor van Zuid-Beveland deken van Zuid-Beveland Rogier Rogiers, zijn neef, die daarvoor een wekelijkse mis moet opdragen in de kerk van Sint Pieters te Leuven Idem, waarvoor hij voor Willem moet bidden Maria Rogiers, zijn nicht in het klooster van 's Hertogendale bij Leuven, waarvoor ze zijn jaargetijde moet opdragen in de kerk van Sint Pieters te Leuven O.L.Vrouwe te Leuven de koster van de kerk van 's-Heer Arendskerke de schoolmeester van 's-Heer Arendskerke alle kapelaans te 's-Heer Arendskerke de drie biddende orden de minnebroeders te Middelburg de minnebroeders te Hulst het klooster van de kruisbroeders te Goes de kerken van Heinkenszand, Sinoutskerke, Nisse en Baarsdorp de kerk van Wissekerke Adriaen Comelis Wissezoon, zijn neef, voor diensten alle zoons en dochters van zijn broers en zusters waarvoor hij lijfrenten gekocht heeft Adriaen Comelis Wissezoon, zijn neef Dorothea, de natuurlijke dochter van Heer Cornelis Wisse, d.i. zijn oudere broer de huisvrouw van zijn broer Cornelis Wisse omdat zij hem geholpen heeft (tijdens ziekte?) Govaert Cornelis Govaertszoon, zijn neef en petekind en na zijn dood op zijn broer Rogier Rogier Comelis Govaertszoon, zijn neef en na zijn dood op zijn broer Crijn Pieternella Comelis Wissen dochter vanwege 'loffelijke dienste' aan Idem de heilige geest in 's-Heer Arendskerke de kerk van 's-Heer Arendskerke een neef die voor priester gaat studeren Comelis Huijgens soon Comelis Jan Pieterszoon van der Campen, zijn petekind; na zijn dood op zijn broer Adriaen tien stuivers een Wilhelmus gulden* twaalf stuivers vier stuivers vier stuivers vier stuivers een Wilhelmus gulden een Wilhelmus gulden restitutie van lijfrente van 3 pond Vlaams gesteld op de stad Goes drie pond grooten vier pond grooten vlaams tien stuivers tien stuivers tien stuivers ieder vijf stuivers ieder vijf grooten twee achtendeelen tarwe twee achtendelen tarwe twintig stuivers elk een pond was** een pond was vier gemeten land in Baarsdorp in de Hubersse mercken*** rentebrieven zullen in de kerk van 's-Heer Arendskerke bewaard worden, zij mogen die niet verkopen, maar alleen de vruchten daarvan ontvangen. het oude huis van zijn ouders, hij moet daarvoor elke kerstavond een maat tarwe aan de armen geven, als hij overlijdt zonder kinderen na te laten moet dit huis gaan naar zijn zuster Dorothea of nakomelingen, gebruik van 2 gem. 90 r. land in Baarsdorp genaamd Adolphs Hofstee, na haar dood te erven door Adriaen Cornelis Wissezoon. een zilveren schaal. al het land dat hij bezat in Duvenee en deelde met de kinderen van zijn broer Rogier. een gemet land in Wissekerke en vijf kwartier land in Baarsdorp, die hij van diens vader gekregen had. 4V2 gemet land in de Sint Pieterspolder, dat gebaand wordt door Pieter Adriaenszoon van den Stelle 3Y2 gemet min 9 roeden land in het Oosterland van Heinkenszand, gebaand door Armbout Jan Armboutszoon, belast met jaarlijks 2 maten tarwe op kerstavond aan de armen te delen, de 2 pond groten vlaams die staan op de landen van Mattijs Pierssoon in Goes, om met Sint Maarten laken uit te delen aan de armen, zijn librum sententiarum quartum scrip turn Thome Schotum' om met een ijzeren keten in de kerk vast te leggen voor hen die willen studeren, al zijn resterende boeken en het vrij gebruik van een kamer in zijn huis. kwijtschelding van een erfelijke rente, waarvoor hij een bedevaart moet doen naar Sint Adriaans in Geertsbergen (Geraardsbergen in Oost Vlaanderen), drie gemeten land in Baarsdorp in de Huberse mercken, gebaand door Heijn Cop Heijnken, belast 19

De Spuije | 2004 | | pagina 21