Inhoud Woord vooraf Woord vooraf 1 Het begrafenisfonds te Wilhelminadorp 1908 - 1975 Jan de Jonge2 Reacties van lezers9 Bevelands heem op Internet 10 't Vuufde Evangelie G.J. Lepoeter11 Vrijwilligers bij Van Velzen12 Activiteitenprogramma 2004 Hanny Louisse13 Het gaandeland van pastoor Willem Wisse in 's-Heer Arendskerke Paul Harthoorn 14 Voorvallen uit de achttiende eeuw W.P. den Toom 29 Boekindruk: Boerderijbouw in Zeeland Hugo de Potter 30 Zoals steeds is met deze nieuwe Spuije weer een brokje geschiedenis in uw brievenbus terecht gekomen. De artikelen zijn, naar de mening van de redactie, van een samenstelling die ze licht verteerbaar maaktZoals steeds gaan we kriskras door de historie, en van het ene deel van de Bevelanden naar het andere. De zorg voor de laatste eer komt naar voren in het artikel over de begrafenisvereniging in Wilhelminadorp. Bij de oprichting in 1908 was er sprake van een grote betrokkenheid van de bevolking en bleek de vereniging duidelijk in een behoefte te kunnen voorzien. In de loop der jaren verminderde dat echter en zou ook deze vereniging de maatschappelijke verande ringen na de Tweede Wereldoorlog niet overleven. Het testament van Willem Wisse, pastoor te 's-Heer Arendskerke in de vroege 16e eeuw, plaatst ons in de decennia voor de Reformatie. Het testament biedt veel gegevens over hoe een dorpsgeestelijke zijn ziel aan de Almachtige aanbeval, en beschikte over zijn tijdelijke, aardse, goederen. Ook vragen wij uw aandacht voor het nieuwe en gevarieerde activiteitenprogramma voor 2004. Van 'streeksieraden tot verdronken dorpen op Noord-Beveland', alles even interes sant, om niet te missen. Deze Spuije wordt gecompleteerd met opnieuw een geval uit de criminele rechtspraak van Goes en een boekindruk. Tot slot willen we de lezers bedanken die ons een reactie stuurden naar aanleiding van de vorige aflevering van de Spuije. Uw vragen, opmerkingen en bijvoorbeeld meldingen van interessante sites op Internet, dragen er toe bij dat wij weer met plezier aan de volgende Spuije gaan werken. De redactie 1

De Spuije | 2004 | | pagina 3