Wisse: 'dat te Kattendijke, ook slechts 8 dragers zijn, terwijl men daar soms veel verder moet lopen.' Toch is het ook in Wilhelminadorp een flink eind lopen naar het kerkhof: eerst ongeveer vierhonderd meter door het dorp en dan nog driehon derd meter over een dreef. In principe kun nen alle leden opgeroepen worden om te dragen behalve: 'zij die belast zijn met het openbaar gezag of een openbare betrekking bekleden.' Het was lange tijd gebruikelijk dat de rouwstoet door de politie begeleid werd tot bij het kerkhof, of, zoals men ook wel zei: 'blok 17'. Alle percelen in de Wilhelminapolder hadden ook een num mer. Het kerkhof was nummer 17. Van iemand die overleden was zei men dan ook wel: 'hij ligt op blok 17'. De dreef naar het kerkhof is eigendom van De Wilhelmina polder en verkeert vaak in slechte staat. Als de vereniging het vraagt wordt hij wel gerepareerd, maar het duurt soms langer dan wenselijk is. Vanaf 1929 gaat de ver eniging daarom zelf voor het onderhoud zorgen. Naast al deze veranderingen komt de vice- voorzitter ook met de mededeling dat Van Belois met onmiddellijke ingang ontslag genomen heeft als lijkdienaar. G. van den Vliet stelt zich beschikbaar om het over te nemen, maar het afleggen wil hij niet voor zijn rekening nemen. Een paar weken later zijn er ineens twee kandidaten voor de functie. Naast de genoemde Van den Vliet ook Piet Molhoek. Omdat Molhoek wel alle werkzaamheden wil verrichten wordt hij de nieuwe lijkdienaar. Achteraf zal blijken dat het een goede keuze was: Molhoek, die arbeider was bij De Wilhelminapolder, heeft de functie meer dan veertig jaar bekleed. Najaar 1920 worden er ook weer nieuwe tarieven vastgesteld: Koets Derde klas f. 10,- Tweede klas f. 12,50 Eerste klas f. 15,- Lijkdienaar op het sterfhuis Derde klas f. 6,50 Tweede klas f. 8,50 Eerste klas f. 15,- Afleggen Derde klas f. 1,50 Tweede klas f. 2,50 Eerste klas f. 5,- Op de algemene ledenvergadering in november van dat jaar stelt het bestuur voor om de lijkdienaar f. 10,- te geven voor nieuwe kleren. Als hij binnen vijf jaar opstapt moet hij per jaar wel een vijfde deel terugbetalen. H. van Belois, die ook na zijn ontslagname een van de meest actieve leden van de vereniging blijft, vindt dat bedrag te laag want: 'als men tegenwoordig een nieuwe hoed moet hebben geeft men nog te kort.' Zijn voorstel om f. 20,- te geven wordt door de vergadering aangeno men. Ook verhoogd men het loon van de lijkdienaar van f. 25 naar f. 35,-. Op de vergadering van november 1923 doet van Belois het voorstel om enkele banken te laten maken die dan samen met de tafel Begrafenisfonds te Wilhelminadorp Ledenvergadering OP WOEN5 dag li OKTOBER 197S", des S'fi VONDi te S uur in het Wilhelminahuis. Punten van 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verslag Per behandeling VOOfKSTE L TOT OPHEFTlNC, 5. BESPRE K f HQ LI G?U IBATIE. b. Rondvraag en Sluiting. De^Secretaris, M.QftLCBOU r Afb. 4. Oproep ledenvergadering 22-10- 1975 (GA Goes). in het sterfhuis gebruikt kunnen worden. Nadat de aanwezigen het voorstel met algemene stemmen hebben aangenomen stelt Molhoek voor om voor tafel en banken een betere opslagplaats te zoeken. Nu 5

De Spuije | 2004 | | pagina 7