Mededelingen vanuit het museum drs. G.R. Heerebout directeur Bouwkundig: Over de verbouwing en inrichting van het museum valt op dit moment geen nieuws te melden. Door middel van een metalen constructie is het gebouw gesta biliseerd. De constructie is tussen pla fond en vloer weggewerkt. Het plan is getoetst door de brandweer en er is een aantal bouwkundige aanpas singen nodig. Trappen die mede dienst doen als vluchtroute moeten ook naar buiten openen. De inpandige spiltrap vol doet niet aan deze eis en er is een nieuw trappenhuis ontworpen. De bestaande trap in de toekomstige VW/ANWB-ruimte, die om ruimte te winnen door een spiltrap vervangen wordt, moet ook een uitgang naar buiten krijgen. Beide trappen moeten gesloten zijn en de wanden moeten voldoende brandwerend zijn. Om de grote kap van de zolder als expo sitieruimte te kunnen gebruiken moeten de onderste balken iets hoger geplaatst worden of moet er op andere wijze vol doende doorloophoogte gemaakt worden. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg was hier niet blij mee. Indien dit niet kan plaatsvinden ontstaat er een pro bleem binnen het museum; er blijft dan wel erg weinig expositieruimte over. De Rijksdienst is daarom uitgenodigd om de zaak ter plekke te komen bekijken; dit gebeurt half juli. Omdat het hierdoor niet zeker is in welke ruimte welke presentatie komt is het overleg met de inrichter ook even opgeschort. Het is op dit moment niet duidelijk of en in welke mate er vertra ging in de opening van het museum op zal treden. De collectie: De organisatie van het museum, het is tenslotte ook een bedrijf, is inmiddels goed op orde, zodat gestart zal worden met de digitalisering van de collectie. Alle systeemkaarten moeten in de com puter ingevoerd worden. Dit zal waar schijnlijk wel een meerjarig project wor den. Het Coöperatiefonds van de Rabobank (het zij met lof genoemd) heeft hiervoor een aanzienlijke financiële bij drage geleverd. Van de ongeveer 200 schilderijen is inmiddels bekend dat een deel hiervan niet in goede conditie is; dit geldt ook voor een deel van het meubilair. Er is inmiddels contact opgenomen met de res tauratorenafdeling van de Academie voor Schone Kunsten te Antwerpen om te zien of er in het kader van de opleiding de te presenteren collectieonderdelen ook pre sentabel gemaakt kunnen worden. Met de Reinwardt Academie (opleiding voor hogere museummedewerkers) is contact gelegd om na te gaan of in het kader van stage onderdelen van de col lectie beschreven kunnen worden. De collectie groeit nog steeds, door aan koop en door schenkingen. Aangekocht werden een aantal 18e en 19e eeuwse gravures met daarop afgebeeld personen in Zeeuwse dracht. Ook werd een zilve ren schild uit 1866 van de schutterij van St. Acndries te Wemeldinge aangekocht. Bijzonder om te vermelden is de aankoop van een aandeel van de Netherlands Land Enclosure Company uit 1854. Deze maatschappij heeft geprobeerd bij Krabbendijke land in te polderen, maar ging failliet. Later polderden anderen de "Engelse polder" in. Geschonken werd een aantal borduurlap pen door de heer De Regt uit Wissenkerke, mevrouw Coolman-de Regt uit Wageningen schonk zilverwerk (hor loges, pepermuntdoosjes, beursjes, naal denkokers) en goud (munten, horloges, horlogeketting), een bloedkoralen en een gitten collier, karaffen en glazen, porse lein (imitatie) en een kaphoed uit het 20

De Spuije | 2004 | | pagina 22