Mededelingen vanuit het museum Gerard Heerebout directeur Een goede voorbereiding is het halve werk Het lijkt angstig stil in het museumgebouw aan de Singelstraat. Ik word zo nu en dan ook aangesproken door mensen die denken dat er in Goes Middelburgse toestanden gaan ontstaan. De werkelijkheid is geluk kig anders. Er is een strakke planning opgesteld die er toe zal leiden dat het museum in het voorjaar van 2005 zijn deu ren weer zal openen. Maar er moesten wel wat problemen opgelost worden. Er heeft overleg plaatsgevonden met een delegatie van de Rijksdienst voor de Monu mentenzorg in verband met de wens om de grote zolder geschikt te maken als exposi tieruimte. Nadat alle mogelijkheden en vooral onmogelijkheden bekeken waren, ontstond bij de vertegenwoordigers van de Rijksdienst begrip voor de afweging die het museum, gemaakt had. Dit heeft uiteinde lijk geresulteerd in toestemming om uit de laagste trekbalken (lager dan 178 cm boven de vloer) een stuk te nemen en deze op aan te brengen portalen te plaatsen. Dit betekent dat uiteindelijk één kapspant integraal intact blijft en dat bij de andere kapspanten er in de trekbalk een portaal opgenomen zal worden. De inrichter, de heer Theo Braams, is bezig in samenspraak met de museumstaf zijn ideeën vorm te geven. Op 1 februari zal hij zijn definitieve ontwerp presente ren. De (uiterst krappe) planning voorziet in gunning op 2 november, aanvang van de bouw op 14 november, oplevering (met uit zondering van het eerder op te leveren VW/ANWB-deel) op 8 april 2005 en ope ning (ingebruikstelling) op 3 juni. De offi ciële opening zal enige tijd later plaats vin den. Nieuwe vrijwilliger Het museum prijst zich gelukkig dat er een nieuwe vrijwilliger bereid gevonden is om de zorg voor de streekdrachten op zich te nemen. Sedert een lange reeks van jaren heeft Peter Fraanje hiervoor uitstekend gezorgd. Sinds zijn overlijden hadden we eigenlijk niemand met een zo'n specifieke deskundigheid en het is plezierig dat Jan- Kees Goud uit Yerseke bereid is de zorg voor de streekdrachten op zich te nemen. Onlangs is een groot deel van de sieraden van de streekdracht opnieuw beschreven en getaxeerd. Het museum heeft een rijk bezit, dat werd wel duidelijk. En het breidt nog steeds uit, laatst nog met twee rouw- spelden. Nog meer vrijwilligers? Als het museum open gaat, zullen we ook vrijwilligers nodig hebben om als gast vrouw of als gastheer op te treden, mensen rond te leiden, de receptie te bezetten, thee te schenken, kortom de publieksfunctie in te vullen. De huidige vrijwilligers zijn op de collectie of op de administratie gericht. Eventueel is scholing beschikbaar voor zo'n publieksfunctie. Als het u wat lijkt of als u iemand weet kunt u contact met het museum opnemen. Collectieregistratie Er zijn al enige vingeroefeningen gedaan en er is door twee medewerkers en twee vrijwilligers scholing gevolgd om de voor werpen uit de collectie in een registratie systeem (AdLib) op te nemen. Dit zal een geweldige klus worden en het is plezierig dat de Rabobank Bevelanden ons een mooi geldbedrag hiervoor beschikbaar gesteld heeft. Over een paar jaar hopen we een heel eind te zijn. 20

De Spuije | 2004 | | pagina 22