Aanwinsten van het museum deringen in het landschap, zoals ruilverka veling en dorpsuitbreiding. Door dit werk zijn in ieder geval vele namen bewaard. Zo kan de lezer van nu én de lezer van de toe komst ontdekken dat er ooit een stuk land was dat de Lange hals heette, dat er in de Ankeuerepolder een rond stuk land lag met de naam Oliekoeke en dat ergens in het 's- Heer Arendskerke-Ambacht 't Gaandeland van Pieternella Gijsbrechts lag. Mooie, his torische namen die de interesse en fantasie van de lezer prikkelen. Alwin Baart Frank de Klerk Van dhr. Koelman uit Terneuzen werden twee interessante objecten ontvangen. Het zijn: een aardewerk voorraadpot met dek sel, kleur beige met daarop geschilderd in sepia een rond medaillon, met tekst op ban derol: 't WAPEN VAN OVEZAND, met onderaan: No. 5. Daarbinnen het heraldi sche wapen van de voormalige gemeente Ovezande. Onderaan de pot is het signa tuur P.C. geschilderd, met een ingekraste 4. Het deksel heeft een knop in de vorm van een margriet. De rand van het deksel is met bladeren beschilderd. De totale hoogte is 32 cm., de grootste doorsnede is 23 cm. Een portret van D. Mulder, burgemeester van Nisse en Ovezande van 1878-1920, olieverf op doek, door Ton Blom, Den Haag 1930, afmetingen van de lijst 78,5 x 94,5 cm., dagmaten 50,5 x 67 cm. Dhr. Koelman wist van het portret te ver tellen dat het van een foto was nageschil derd. Het doel van de pot en hoe deze in de familie Mulder was gekomen wist dhr. Koelman niet. Afb. 1. Aardewerk voorraadpot. (Collectie Historisch museum De Bevelanden.) Afb. 2. Ton Blom, portret van D. Mulder. (Collectie Historisch museum De Bevelanden.) 30

De Spuije | 2004 | | pagina 32