Mededelingen vanuit het Museum Gerard Heerebout directeur Er wordt volop gebouwd in het museum; de tijdsdruk is hoog want de VW/ANWB moet haar deuren (en ook onze voordeur) openen op 1 april. De rest van het gebouw, waarin het museum zelf gehuisvest is, zal op 3 juni opengaan. Er zal veel van alle betrokkenen gevraagd worden in de laatste fase van het proces, maar het resultaat zal er dan ook mogen zijn. Op 2 februari heeft de ontwerper, Theo Braams uit Heinenoord, zijn inrichtings plannen aan het bestuur gepresenteerd. Een museum inrichten is natuurlijk veel handwerk en dus zeer kostbaar. Dank zij een genereuze bijdrage van de provincie Zeeland (in eerste instantie 150.000, later nog 90.000), gevoegd bij het bedrag dat het museum zelf al gereserveerd had 475.000) en een toezegging van de Fulfordfoundation 44.000) is het moge lijk het gebouw beter aan te passen voor de functie als museum, het museum goed in te richten, inclusief audiovisuele presentaties en natuurlijk de ingewikkelde en kostbare verhuizing te regelen. Tijdens de verbouwing was het kantoor van het museum en een deel van de collec tie gevestigd in het pand Westhavendijk 152 B. Het kantoor zal uiteraard weer gevestigd worden in het museumgebouw, maar voor de depotfunctie was nog geen oplossing gevonden. In elk geval moest het huidige gebouw verlaten worden, zodat het echt een urgent probleem was. De gemeente Goes heeft onlangs met het oog op toekomstige ontwikkelingen op het oude havenindustrieterrein het pand West havendijk 13-15 aangekocht We zijn bui tengewoon verheugd dat we dit voor een redelijk bedrag konden huren, omdat hier mee de depotproblemen voor een aantal jaren opgelost zijn. Tevens biedt dit de mogelijkheid eindelijk de voorwerpen uit de verspreide depots en bergingen bijeen te brengen, waardoor digitalisering en ook ontzamelen veel eenvoudiger wordt. Pro bleem is alleen dat we nog een keer extra moeten verhuizen, juist als ook het museum ingericht moet worden. Het is niet anders; we zullen nog wat extra inspannin gen moeten leveren. Uiteraard wordt in het museum straks met een speciale tentoonstelling aandacht geschonken aan 600 jaar Goes. Eén aspect wordt nog extra belicht: 600 jaar wonen in Goes. Hierover wordt een speciale tentoon stelling ingericht in het Stadhuis op de Markt. Voor deze speciale tentoonstelling wordt geld beschikbaar gesteld door de beide in Goes werkzame woningbouwcorpo raties RWS (Regionale Woningbouwvereni ging Samenwerking) en SMG (Stichting Monumenten Goes). Een woord van erken telijkheid voor deze geste is zeker op zijn plaats. In het nieuwe museum zullen de bezoekers een kopje thee of koffie (met wat erbij) kun nen kopen en wat kleine artikelen. We zoe ken dringend enkele vrijwilligers die bereid zijn een of meer dagdelen als gastvrouw/gastheer op te treden. (Zie ook de oproep elders in dit nummer.) Indien er belangstelling voor bestaat, kan ook gedacht worden aan het verzorgen van rondleidingen in het museum. Uiteraard is voor deze functies scholing beschikbaar. Wilt u, als dit u iets lijkt, contact met mij opnemen: 0113-228883 (kantoor museum) of 0113-213109 (thuis). 16

De Spuije | 2005 | | pagina 18