dijk laten vallen. Ze zaten onder de slik toen ze thuis kwamen. Later kwam er een lid van de Onder grondse uit Kamperland en die vertelde dat ze vanuit Veere Noord-Beveland beschoten. Daar kwamen dus die kogels vandaan. Gelukkig verschenen er na een uurtje vliegtuigen boven Walcheren en toen hadden ze daar geen tijd meer om deze kant op te schieten. Toen 's middags alles rustig was is H. bij de familie in Kamperland gaan kijken. Vlak bij bij, want weldra begonnen de kogels te ont ploffen en sprongen brandend in het rond. K. kon het niet meer aanzien en heeft vlug een paard van stal gehaald en die aan een lang touw voor de wagen gespannen en is er zoo mee naar het weiland gereden en heeft daar het zaakje eenvoudig in de waterput laten kantelen. Het is gelukkig goed afgelo pen en de brand was zoo vlug gebluscht. Later is men in de put gaan vissen. Wat er toen allemaal tevoorschijn kwam. Twee radio's, twee schrijfmachines, een gummi- Afb. 1. Bevrijdingsfeest te Wissenkerke, op 7 en 8 september 1945. Boe renwagen met een nage maakt Amerikaans amfibievoertuig. Op de wagen staan: Jaap van Hekke, Jaap van de Berg, Gijs Louwerse, Hannes de Ridder, Arjaan de Smit, Kees de Nooijer, Bertus van Halst en Ko Dieleman. Collectie GA Noord- Beveland.) de haven stond de grote vlasschuur van de firma Schippers in brand en aan de andere kant van het dorp een schuur van Mol. Op 'Land- en Zeezicht' zat de hele familie in de kelder te eten. Ze waren zoo bang, want er hadden tanks op de hofstede gestaan en daar hadden ze vanuit Veere op geschoten. Er waren twee voltreffers door het dak van de schuur gegaan. Aan de ene kant erin en de andere kant eruit. Ook was er een in de voorkamer, dwars door de buitenmuur gevlogen. Het was er een grote rommel van splinters, kalk, stof en scherven. Op 'Kogel hof stond in de schuur een wagen vol met spullen van de Duitsers. Die hadden die wagen naar buiten gereden, in brand geschoten en waren er toen vandoor gegaan. Er zat blijkbaar nogal wat munitie pak, ondergoed, een grote hoeveelheid vleesch en vis in blik enz. enz. Vanavond hebben we dus Portugeesche sardines gege ten en al waren ze via de Duitsers in Neder land gekomen, ze waren toch erg lekker. Donderdag 3 en Vrijdag 4 november is het tamelijk rustig. Wel wordt er veel in Wal cheren geschoten zoodat soms alles dreunt, 's Middags worden de moffe-meiden en - vrouwen op de muziektent kaal geknipt. Zaterdag 5 november komen er hier Engel- sche bezettingstroepen. Ze verkopen ciga- retten voor 10 cent het stuk. H. moest 25 pakken stroo leveren bij de militairen. Ook wordt verteld dat de Hollandsche militai ren zijn opgeroepen voor de bezetting. 24

De Spuije | 2005 | | pagina 26