Boekpresentatie: Kleine monumenten van Kapelle, Biezelinge, Eversdijk en Schore Hanny Louisse Op 17 december is een nieuwe uitgave van de Heemkundige Kring de Bevelanden, geti teld 'Kleine monumenten van Kapelle, Bie zelinge, Eversdijk en Schore' verschenen. Dit boek bevat een groot aantal foto's van allerlei soorten kleine monumenten, die het dorpsbeeld zo aantrekkelijk maken. In veel gevallen gaat het om onderdelen van huizen, zoals siermetselwerk, makelaars, gevelstenen enz., maar ook om vrijstaande objecten zoals stoeppalen en oorlogsmonu menten. Ze laten stukjes van de geschiede nis van de dorpen zien en van de trots van de inwoners, die hun huizen zo mooi moge lijk lieten ontwerpen. Dikwijls speelde de dorpstimmerman daarbij een grote rol. Door de goede zorg van de bewoners zijn veel fragmenten nog goed bewaard. Het boek is samengesteld door de heer M.J. de Regt met medewerking van de werk groep Kleine Monumenten van de Heem kundige Kring. Het bevat ook een bouw kundige toelichting op de afgebeelde objec ten en een korte geschiedenis van de ont wikkeling van de vier dorpen. Het eerste exemplaar van de nieuwe uit gave werd vrijdag 17 december 2004 in het Gemeentehuis aangeboden aan burgemees ter S.W.G.M. Kramer van de Gemeente Kapelle. Aanwezig waren bewoners van panden met kleine monumenten, leden van de Heemkundige Kring woonachtig in de gemeente Kapelle, redactiecommissie en bestuursleden. De verzorging van deze feestelijke gebeurtenis werd aangeboden door de Gemeente Kapelle. Het is een mooi boekje geworden. Bravo voor de samenstellers. Het boek omvat 84 bladzijde met ruim 200 foto's, en is voor 10,- verkrijgbaar bij de Bruna boekhandel te Kapelle, de Koperen Tuin te Goes, het Gemeentearchief te Goes en het Gemeentehuis te Kapelle. Afb.l. De voorpagina van het boek. Afb. 2. Burgemeester S. Kra mer en samensteller van het boekje M.J. de Regt (foto's Hugo Hartog). Afb. 3. De genodigden in het gemeentehuis van Kapelle. Afb. 4. Publicaties Kleine monumenten. Afb. 5. De inleiding door Ad Beenhakker. monumenten Kleine monumenten in beeld gebeach 31

De Spuije | 2005 | | pagina 33