Activiteitenprogramma 2005 vrijdag, 18 maart vrijdag, 15 april zaterdag, 28 mei zaterdag, 11 juni zaterdag, 10 september zaterdag, 1 oktober zaterdag, najaar Jaarvergadering. Na de pauze lezing met beelden over Verdronken dorpen op Noord-Beveland en archeologische vondsten in verband daarmee door Jan J. B. Kuipers, auteur, redacteur, stadsdichter en des kundige in de archeologie. Ook mensen die zich met de verdronken dorpen bezighielden zoals J.C. de Man, A. Hollestelle en P. Zuijdweg komen aan de orde. Plaats: Verenigingsgebouw Amicitia, Schimmelpenninckstraat 14, Kloetinge. Aanvang: 19.30 uur. Lezing met beelden over Zegelstempels en Zegelringen uit Zeeuwse Bodem door Henk Hendrikse, beheerder van het archeologisch depot van Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. Plaats: Buijs Ballot College, Bergweg 4, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Natuurfietstocht onder leiding van Ad Beenhakker langs vliedber gen en kasteelterreinen in de gemeente Borsele. 2005 is het jaar van het Kasteel en de Historische buitenplaats. Het betreft een nieuwe fiets route langs bijzondere cultuurhistorische monumenten van de Zeeuwse adel en ambachtsheren (zoals in Nisse, Baarsdorp, Sinoutskerke, 's-Heer Abts- kerke en Baarland). We doen dit in samenwerking met de Gemeente Borsele en de AWN. Onderweg is een optreden van een groep in middeleeuwse kle dij. Vertrek: Gemeentehuis Borsele, Stenevate 10, Heinkenszand. Aanvang: 14.00 uur. Meer informatie kunt u zien op: www.awnzeeland.nl Bezoek met rondleiding aan Stoomtrein museum Goes-Borsele. U proeft de sfeer van de spoorwegen in de jaren dertig d.m.v. presentatie en informatie over locomotievendepot en goederenemplacement. Rustpunt in Uitspanning 'de Goederenloods'. Plaats: Parkeerterrein aan het einde van de Albert Plesmanweg. Zie borden: Stoomtrein. Aanvang: 14.00 uur. Buiten-Bevelandse reis naar Hulst, 'Reynaertstad' en de meest Vlaamse stad van Nederland. Met Paul Stockman van Oudheidkundige Kring 'De Vier Ambachten' maken we een wandeling langs Stadhuis, Stadsmolen, Sint Willibrordus Basiliek, Gouverneurshuis, e.a.. We bezoeken ook de linies en forten. Voor algemene informatie: www.bezoekhulst.nl Plaats: Parkeerterrein Havenfort, Hulst. Aanvang: 13.30 uur Herfstwandeling en diapresentatie in Baarland onder leiding van Jan de Ruiter. We bezoeken de NH kerk en kasteel Hellenburg. Plaats: Dorpshuis 'The Cameronian', Nieuweweg 4, 4435 AD Baarland. Aanvang diapresentatie 14.00 uur (de zaal is open vanaf 13.30 uur). Lezing over Historische Buitenplaatsen in Kloetinge door Ronald van Immerseel (Stichting tot behoud van Particuliere Historische Buiten plaatsen) naar aanleiding van een te verschijnen publicatie van Marianna Lenshoek (journalist) en Ronald van Immerseel (historicus) over twee Kloetingse buitenplaatsen. Datum, plaats en tijdstip kunt u lezen in het zomernummer van de Spuije. 19

De Spuije | 2005 | | pagina 21