Activiteitenprogramma 2005 Heemkundige Kring de Bevelanden Wijngaardstraat 3 4461 DA Goes Tel. 0113-249787 E-mail: spuiie@zeelandnet.nl Zaterdag, Buiten-Bevelandse reis naar Hulst, 'Reynaertstad' en de meest Vlaamse 10 september stad van Nederland. Met Paul Stockman van Oudheidkundige Kring 'De Vier Ambachten' maken we een wandeling langs Stadhuis, Stadsmolen, Sint Willibrordus Baseliek, Gouverneurshuis, e.a.. We bezoeken ook de linies en forten. Voor algemene informatie: www.bezoekhulst.nl Plaats: Parkeerterrein Havenfort, Hulst. Aanvang 13.30 uur Zaterdag, Herfstwandeling en diapresentatie in Baarland onder leiding van 1 oktober Jan de Ruiter. We bezoeken de NH kerk en kasteel Hellenburg. Plaats: Dorpshuis 'The Cameronian', Nieuweweg 4, 4435 AD Baarland Aanvang diapresentatie 14.00 uur. (de zaal is open vanaf 13.30 uur). Zie ook: www.kastelenhollandzeeland.nl zaterdag, Lezing over Historische Buitenplaatsen in Kloetinge door Ronald winter? van Immerseel (Stichting tot behoud van Particuliere Historische Buiten plaatsen) naar aanleiding van een te verschijnen publicatie van Marianna Lenshoek (journalist) en Ronald van Immerseel (historicus) over twee Kloe- tingse buitenplaatsen. De verschijningsdatum van het boek is uitgesteld daarom kunt u datum, plaats en tijdstip lezen in het winternummer van de Spuije. Op zaterdag 28 mei is onder leiding van Ad Beenhakker de jaarlijkse fiets tocht gereden. Deze keer langs vliedbergen en kasteelterreinen in de gemeente Borsele. Het was een mooie tocht met een groot aantal deelne mers. Gezien de beschikbare tijd was het echter slechts mogelijk om een deel van de totale route af te leggen. Het is de bedoeling dat er een publicatie verschijnt waarin de hele route, die is samengesteld door de AWN, de Heem kundige Kring en de Gemeente Borsele, beschreven wordt. De precieze vorm en de verschijningsdatum zijn nog niet bekend. Indien mogelijk via de Spuije en anders via de lokale of regionale pers houden we u op de hoogte. 22

De Spuije | 2005 | | pagina 24