Presentatie 'Kleine monumenten van Yerseke' briek in Westkapelle werd een grote afne mer. Maar er voltrok zich weer een ramp, niet in de molen maar daarbuiten. De stormramp van 1 februari 1953. De dijken van de Oud- Sabbingepolder, waarin Oud-Sabbinge is gelegen, zijn niet doorgebroken. Van de naastgelegen Oosterlandpolder is op meer dere plaatsen de zeedijk wel bezweken. Door de coupure in de Kortedijk en bij dijk- onderdoorgangen liep de Oud-Sabbingepol- der snel vol. Als nevenactiviteit begon David een kip- penhouderij met 1.500 kippen voor de eierproductie in een in eigen beheer gebouwde kippenloods. Op 28 september 1965 verkocht David Kleinepier ten over staan van notaris M.S. Frantzen te Goes zijn bedrijf met woonhuis aan zijn zoon Leijn Jan Kleinepier. Leijn zette het bedrijf op dezelfde voet voort, maar voorzag op langere termijn toch grote investeringen in het bedrijf om aan de grote vraag naar tarwebloem te kunnen voldoen. Die investeringen ging hij ook doen, maar niet in de maalderij. Meer op de toekomst gericht begon hij met een onderzoek naar de haalbaarheid van een camping. De Zandkreek was Veerse meer geworden en het (water (toerisme was in opkomst. Hij kocht een stuk bouwland behorende bij de boerderij gelegen naast zijn bedrijf, onder de voorwaarde dat de gemeente Goes het bestemmingsplan zou wijzigen. Nadat alle vergunningen binnen waren werd begonnen met inrichten van het kampeerterrein, toiletgebouw, kantine (in de kippenloods) enz. Op 28 juni 1974 werd camping 'De Haas' officieel geopend door de toenmalige burgemeester van Goes, Mr. F. G. A. Huber. De camping bleek in een behoefte te voor zien en reeds na enkele jaren was de bezet ting boven verwachting. Met de opkomst van de camping werden de activiteiten op de maalderij geleidelijk afgebouwd. Op 17 december 1986 heeft Leijn Jan Klei nepier camping 'De Haas', ten overstaan van notaris Janse de Jonge te Middelburg, overgedragen aan mevr. Ans Verburg- van den Bergh, afkomstig van Westkapelle. Sinds die tijd is de molen/maalderij in diepe rust gedompeld. Noot van de redactie: 1. In dit artikel zoals het hier gepubliceerd wordt gaat het vooral over de geschiedenis van de molen zelf. In het oorspronkelijke artikel zijn, naast een groter aantal afbeel dingen, ook (deel)genealogieën van de families Bevelander, De Koster Verhage, Van Oeveren en Kleinepier opgeno men. Voor belangstellenden is het artikel in te zien bij de redactie. Bronnen: Orgaan 'De Windmolen' Zeeuws Archief te Middelburg Familie gegevens Eigen materiaal en onderzoek Op 17 november is in dorpshuis 'De Zaete', in Yerseke, een nieuwe uitgave van de Heem kundige Kring 'De Bevelanden' gepresenteerd. Het boek getiteld 'Kleine monumenten van Yerseke' werd door de samensteller, de heer M. J. de Regt, aan de wethouder van Cultuur van de Gemeente Reimerswaal, de heer H. de Kunder, overhandigd. In Spuije 67 vindt u een uitgebreid verslag. 14

De Spuije | 2005 | | pagina 16