Geslaagde excursie Spoorwegmuseum in Goes Adri de Smit Alle deelnemers kwamen op 11 juni samen in uitspanning 'Goederenloods' van de Stichting Stoomtrein Goes - Borsele. De goederenloods is afkomstig uit Middelburg. Hij is daar in stukken gezaagd, overge bracht naar Goes en op het terrein weer opgebouwd. We werden hartelijk ontvan gen door vrijwillig medewerker van de Stichting Arjan Huzer, die een zeer uitvoe rige uitleg gaf over verleden, heden en toe komst van het museum. De hoofddoelstel ling van de SGB is het 'exploiteren van een museumspoorwegbedrijf, in al haar facet ten, zoals dat in de jaren dertig van de vorige eeuw in Nederland had kunnen bestaan en waarbij de nadruk ligt op stoomtractie'. De locomotieven en wagons zijn geschon ken of aangekocht en komen uit diverse plaatsen in Nederland en zelfs uit het bui tenland. Met veel kunst en vliegwerk wordt er door de vrijwilligers gewerkt om de realisatie van de gloriedagen van de spoorwegen ten uitvoer te brengen. Arjan is een enthousiast en boeiend spreker en trof in de aanwezige leden van onze kring een aandachtig gehoor. Na de inleiding gingen we naar buiten om een overzicht van het museumterrein te bekijken vanaf een zogenaamd laadperron, waar verschillende vervallen oude trein stellen stonden die in de loop van de tijd nog moeten worden opgeknapt door een groot aantal vrijwilligers. We bezochten de werkplaats met diverse gereedschappen en machines, zoals een kolomboormachine, frees en draaibank enz. Daarna gingen we naar de plaats waar enkele wagons ston den die men aan het herstellen was. Alles zeer indrukwekkend. We mochten zelfs binnenin een aantal wagons kijken. De onderdelen die niet meer te krijgen zijn worden door de vrijwilligers zelf vervaar digd. Een pluim voor de medewerkers van de locomotievenwerkplaats waar met veel inzet, tijd en arbeid aan de machines en wagons wordt gewerkt. Het resultaat mag er zijn: de verwaarloosde wrakken worden in oude glorie teruggebracht. Deze zeer interessante middag was echt geslaagd. Afb. 1-3: Een impressie van het bezoek aan het museum van de SGB. 28

De Spuije | 2005 | | pagina 30