Inhoud Woord vooraf Woord vooraf 1 Adreswijziging2 Oud en afgeleefd Albert L. Kort2 Molen 'De Haas' te Oud-Sabbinge Jan L. Kleinepier 10 Presentatie 'Kleine monumenten van Yerseke'14 Amoureuze avonturen W.P. den Toom15 Mededelingen vanuit het museum Gerard Heerebout 16 Jaarvergadering 2006 18 De geschiedenis van twee historische buitenplaatsen van Kloetinge Marian Lenshoek18 Oproep tot medewerking!!! Ad Beenhakker 19 Zoekplaatje20 Een rondblik in Goes in het jaar 1755 J. Adriaanse 21 Geslaagde excursie Spoorwegmuseum in Goes Adri de Smit28 Een verre reis naar het Land van Hulst Cees de Vries 29 De Goese jaren van Frans Naerebout Frank de Klerk31 Gezocht 32 Van oud naar nieuw Wijngaardstraat 3 te Goes, voor veel leden van onze Heemkundige Kring is dat een bekend adres. Met name ook voor bestuur, werkgroepen en voor de redactie van De Spuije. Immers, het Gemeentearchief is of beter was onze vaste vergader- en werklocatie. Dat bete kende een direct contact met de medewerkers van het archief. Koffie en thee, het was nooit een probleem. Als er vragen waren dan was er altijd wel iemand beschikbaar om te helpen, de lijntjes waren kort. Bedankt daarvoor, beste mensen. Maar het wordt anders. Het nieuwe stadskantoor van de gemeente Goes is klaar en de ver huizing van oud naar nieuw heeft inmiddels plaatsgevonden. De medewerkers van de gemeente hebben een mooi en goed ingericht gebouw om te werken, een grote verbetering in vergelijking met het oude gebouw. En ook het archief heeft zijn plaats gekregen in het nieuwe stadskantoor. Het betekent wel dat het directe contact minder wordt, de lijntjes worden langer. Voor onze vereniging brengt dat een aantal veranderingen met zich mee. Zo zal het als regel niet meer mogelijk zijn om in het archief te vergaderen. We zullen elders ons heil moeten zoeken. Op het moment dat ik dit schrijf is nog niet duidelijk waar we dat zullen vinden. Het is nog even zoeken maar we vinden zeker wel een stekkie. En ik ga ervan uit dat ook in de toekomst de goede contacten met de medewerkers van het archief zullen blijven. Het adres van het mooie, nieuwe stadskantoor is: M.A. de Ruijterlaan 2, 4461 GE te Goes. Als u vragen heeft over de geschiedenis van onze regio dan moet u daar óók zijn voor het archief. De redactie van de Spuije is in ieder geval gewoon doorgegaan en heeft weer een uitgave geproduceerd met een inhoud vol variatie en zeker weer de moeite waard. Redactie bedankt daarvoor, en voor u lezers: veel leesplezier. En tot ziens op één van onze activiteiten. Met vriendelijke groet, P. Favier, voorzitter 1

De Spuije | 2005 | | pagina 3