Zoekplaatje Op het verzoek om informatie over degenen die staan afgebeeld op de schoolfoto van de Van Dusseldorpschool, in de vorige Spuije, hebben we een groot aantal reacties ontvan gen. Alle inzenders hadden met elkaar gemeen dat ze wezen op het foutieve jaartal bij de geplaatse foto. Het was inderdaad niet de foto uit 1940 maar die uit 1957. De namen van de leerlingen waren bij de meeste inzenders niet bekend, maar velen wisten wel een aantal leraren te noemen. Er was echter één lezeres die alle namen kende: Mevr. M. Mieras-Schipper uit Kapelle. Zij staat zelf ook afgebeeld op de foto. Dhr. J.C. Visser uit Maasland heeft op de foto zijn vader herkend: F.J.A.L. Visser. Die was als leerkracht aan de school ver bonden vanaf 1929 tot zijn pensionering in 1962. Hij herkende o.a. ook dhr. Stok die in de loop van de jaren vijftig 'hoofd der school' werd. We willen hen, maar ook de andere inzen ders (mevr. Buijs uit Kloetinge, dhr. Van den Bos uit Goes, dhr. Ehrhardt uit Leeuw arden, dhr. Luteijn uit Kapelle en dhr. A. Visser uit Goes) danken voor de verstrekte informatie. Afgebeeld zijn: Bovenste rij v.l.n.r.: Jaap Mulder, Gilles Dingemanse, Johan Ver- stelle, Rinus Verijzer, Rinus Steenhart, Rinus Eversdijk, Rinus Alink, Bennie Swart, Gerard de Bat, Ab Jobse, Hans Schijf, Billy Slabbekoorn. Tweede rij v.l.n.r.: Dhr. Noordermeer, Ria Nonnekes, Nel van der Linde, Riet Mijns- bergen, Marjan de Visser, Julia Mijnsber- gen, Meta Dekker, Nel Wartena, Corrie van Paasschen, Marie Schipper, Kees Jere- miasse, Piet de Dreu, Bart Raad, Dhr. Van Espen, Dhr. Buis, Paul Zandee (concierge). Derde rij v.l.n.r.: Dhr. Van de Ende, Dhr. Van Roon, Dhr. Visser, Dhr. Stok, Mevr. Van Espen, Dhr. Broekhoven. Onderste rij v.l.n.r.: Adrie de Jonge, Toos Lagendijk, Tiny Robeer, Matty Lindhout, Mouke Bickelmeijer, Jopie Lindhout, Jan- nie van der Pijl, Ineke Verheijke. Ook in deze keer is er weer een schoolfoto van de Van Dusseldorpschool, nu de eind examenklas van 1941. Als u weet wie er zijn afgebeeld laat het ons dan weten op het nieuwe adres: Heemkundige Kring de Bevelanden p/a Sinoutskerke 8A 4444 RT 's-Heer Abtskerke E-mail: spuiie@wanadoo.nl 20

De Spuije | 2005 | | pagina 22