Activiteitenprogramma 2006 waar afgravingen hadden plaats gevonden ten behoeve van de aanleg van de dijk of de oostschans. Misschien heeft de naam Kar- remansweidjes te maken met deze activi teiten. 't Leeg Schuuren Hoff. Dit hof, waarvan de vroegste vermelding is van 1678, lag in hoek 6 en grensde aan de Achterweg. De Moelmeedt. Dit perceel lag in hoek 6 aan de Achterweg. De vroegste datering is van 1580. De Zilvere Schoe. Dit perceel lag in hoek 6 bij de Achterweg. Zoals gezegd worden veel veldnamen niet meer gebruikt, hetgeen goed te verklaren is. Veel veldnamen verwijzen naar iets wat er niet meer is. De eigenaars van een stuk grond leven al lang niet meer, de gesteld heid van het gebied is veranderd en veel kleine percelen zijn verdwenen en opge gaan in grotere stukken land. Daarbij wor den tegenwoordig de officiële straatnamen gebruikt. Het zou echter aardig zijn als de oude veldnamen weer in ere hersteld wer den, ondanks dat van veel veldnamen niet precies bekend is waar zij lagen. Het is natuurlijk een kwestie van smaak, maar is het niet aardig om als adres De Zilveren Schoe 32 of De Heulblok 18 te hebben? Noten: 1. Zie de inleiding over straatnamen in Goese straatna men van A.J. Barth e.a. (1986) 2. De heerlijkheid en de gemeente Kloetinge namen een veel groter oppervlak in beslag dan alleen het dorp. Geprojecteerd op de huidige situatie grensde de gemeente Kloetinge in het zuiden bijna aan de nieuw bouwwijk van 's-Gravenpolder, in het noorden liep de gemeente van de Hollandsche Hoeve tot aan de Dees- sche Watergang bij Kattendijke. Ook bijvoorbeeld de Bergweg in Goes-Oost hoorde bij Kloetinge. 3. Dit geultje bevond zich ten noorden van de kreekrug die bij 's-Heer Reilofsdorp ('s Heer Elsdorp) lag. C. Dekker, blz. 22 (1982). 4. Te zien op de achttiende-eeuwse kaart 'De Heerlykheid van Cloetinge' en op de topografische kaart van 1914. Bronnen en internetsites: Barth, A.J. e.a., Goese straatnamen, 1986. Dekker, C., Zuid-Beveland De historische geografie en de instellingen van een Zeeuws eiland in de middeleeuwen. Inventarisatie veldnamen in de gemeente Kloetinge. Voor lopige versie aanwezig bij het Gemeenarchief van de gemeente Goes. Kaart van de Heerlykheid Cloetinge, c. achttiende eeuw. Gemeentearchief van de gemeente Goes. Moerland, L.J., De straatnamen van Kloetinge, publicatie van de Archiefdienst van Goes, nr. 33. 1993. http://www.archiefalkmaar.nl/hkabron.htm http ://www. geocitiescom/CapitolHill/Senate/7232/nl/ glossarium.htm: Op veler verzoek hebben we dit jaar beslo ten het nieuwe activiteitenprogramma niet in De Spuije zelf te vermelden. U vindt het deze keer op een inlegvel bij de jaarstuk ken. Aan de hand van de reacties zullen we bekijken of we het volgend jaar weer op deze manier doen, of dat het weer op een van de 'vaste' pagina's komt. 15

De Spuije | 2006 | | pagina 17