Te Bergen op Zoom gaf J. Steenmeijer een specifiek op de Goese kermis gericht lied uit, dat gedateerd kan worden rond 1870 (er is sprake van de telegraafdraad). De Vrolijke Zuid-Bevelanders Op de kermis in de stad Goes. Wijze: Vooruit Mina. Kom knapen in Zuid-Beveland Kom spoedig met het werk aan kant Kom avanceert en rep je wat 't Is kermis in de stad Vooruit Mina, vooruit Mina Vrolijk naar de stad ja, ja En nemen daar eens regt plaizier Op Zeelands oud manier; bis. Ach ziet hoe blij en ongestoord Kom Keesje door de Ganschepoort Hij houd gewis het regte spoor De Lange Kerkstraat door Vooruit Mina, vooruit Mina Vrolijk naar de stad ja, ja En nemen daar eens regt plaizier Op Zeelands oud manier; bis. Kijk eens in de Schrijnskinderestraat Hoe menig een met een blij gelaat Komt opgeruimd en blij van geest Naar Goesche kermisfeest Vooruit Mina, vooruit Mina Vrolijk naar de stad ja, ja En nemen daar eens regt plaizier Op Zeelands oud manier; bis. Die niet kan rijden of kan gaan Komen met den telegraafdraad aan Geen vrouw zoo oud of van de tand Heeft rust van daag in 't land Vooruit Mina, vooruit Mina Nog wil zij naar de stad ja, ja En nemen daar nog haar plaizier Op Zeelands oud manier; bis. Ja vrienden ziet op kermistijd Is aller lot dat feest bereid Al moet ook 't laatste pandje weg De kermis eischt zijn regt. Vooruit Mina, vooruit Mina Vrolijk naar de stad ja, ja En nemen daar eens regt plaizier Op Zeelands oud manier; bis. Goesohe Kermis 1906. Afb. 1. 'Goesche Kermis 1906'. (Collectie Gemeentearchief Goes.) 26

De Spuije | 2006 | | pagina 28