Afb. 3. Lange Achterweg, het postkantoor. V.l.n.r. Joh. Kallewein, MA. Nijsse (kantoorhouder) en P. v.d. Linde. gebleven tot enkelen. De vele kleine bedrijfjes zul len wel geen vetpot geweest zijn, zeker niet in de toen heersende econo mische crisis. De foto's in het boekje zijn bijzonder mooi; wie zou er niet terug verlangen naar zo'n dorp, waar een heer lijke rust heerste, een dorp met weinig mensen, en vooral geen auto's op straat. Je zou een bezoek willen brengen aan de familie Markusse en hun hoefje of met de postbode op stap willen gaan om de brieven (geen blauwe) rond te brengen. Je zou het boekje alleen al willen bezitten vanwege de prachtige afbeeldingen, die je in staat stellen een indruk te krijgen hoe een Bevelands dorp er voor de oorlog uitzag. Afb. 4. De Arendstraat met boerderij de Panhoeve. Ik vond het lezen van de tekst en het bekij ken van de foto's een prettige tijdsbeste ding. Het is een dwarsdoorsnede van een vooroorlogs agrarisch dorp met alle bijbe horende beroepen. Vermoedelijk was het leven op een dergelijk dorp zo beroerd nog niet, hoewel de welvaart beperkt zal zijn Ik heb er veel genoegen aan beleefd om samen met de heer Geuze een wandeling door het dorp te maken en een aantal dorpsbewoners beter te leren kennen. Het dorp mag zich gelukkig prijzen met het initiatief van de schrijver. Voor iedereen die meer te weten wil komen over een dorp uit de jaren dertig is dit boekje een aanrader. Mocht u denken dat het boekje in het dialect geschreven is, dan is dit onjuist. Behalve de titel is het boekje in het Nederlands geschreven. Hugo de Potter 40

De Spuije | 2006 | | pagina 42